Ústecký pár Filip Habr s Milanem Moníkem se před několika dny vrátili z Anglie, kde na mistrovství světa hráčů do 21 let obsadili skvělé páté místo. Chtěli medaili, na tu ale v silné konkurenci a typicky anglickém počasí nedosáhli.

„I přesto je to ale obrovský úspěch. Jsme pátí na světě, je to super pocit,“ radoval se Milan Moník. Jeho parťák Habr ale překvapivě spokojený nebyl. „Jsem zklamaný. Chtěli jsme získat medaili a to se nepovedlo. Bylo to naše poslední mistrovství světa, protože od příštího roku spadáme do jiné kategorie,“ vysvětlil mladík smutným hlasem.

„Ať si Filip říká co chce, pro mě je to úspěch,“ reagoval na slova svého kamaráda Moník a dodal: „Filipa spíš mrzí to, že jsme znovu podlehli stejným soupeřům a kvůli tomu jsme vypadli.“

Ústecký pár měl na turnaji nakročeno k senzaci, ale ve čtvrtfinále narazil na obhájce titulu, italskou dvojici Giontella, Nicolai. Dvojici, která Severočechům zhatila sen o medaili i na loňském šampionátu. „Tentokrát jsme si na ně věřili, ale nezvládli jsme to,“ přiznal Habr.

„Po celý turnaj bylo třináct stupňů, pršelo a foukal silný vítr. Vyhrát mohl kdokoliv a my jsme to bohužel nebyli. Nedá se nic dělat, vždyť páté místo je úspěch,“ opakoval Moník.

I přes prohru ve čtvrtfinále MS se ale Severočeši stali nejúspěšnější mužskou dvojicí v letošní sezoně.

„Nezbývá než sezonu hodnotit kladně. Je pravda, že pro nás letos bylo čtvrté místo zakleté (skončili čtvrtí na Akademickém MS v Hamburku a třikrát i na turnajích v ČR – pozn. aut.), ale jsme ještě mladí a sbíráme zkušenosti. Příští rok to bude určitě ještě lepší,“ má jasno Moník.

„Sezona byla vcelku úspěšná, ale zklamání, že jsme nezískali žádnou medaili ve mě zůstane,“ přiznal na závěr smutným hlasem Habr.