Prvním sokem, který se postaví do cesty týmu, nad nímž visí Damoklův meč bude v 18 hodin celek Brna. A ústečtí mají jasno! Musí z krize ven!


Hlavy nevěší

„Musíme v domácím prostředí už to nepříznivou sérii zlomit,“ má jasno trenér Severočechů Michal Nekola a pokračuje: „Základem k dobrému výsledku bude podat lepší výkon než v těch posledních zápasech. Každý teď v kabině cítí, že to není ideální, ale nevěšíme hlavy. Věříme si a chceme odčinit ty poslední výkony,“ hlásí kouč aktuálně devátého týmu tabulky.

Proti jeho svěřencům se postaví celek Brna, který na tom také není optimálně. Na svém kontě má dvě porážky a dvě výhry. „Porazili juniory a Benátky, takže dva poslední týmy. Prohráli ale se silnou Ostravou a se Zlínem,“ říká Nekola. O svém soupeři toho ale jinak moc neví. „Viděl jsem je naposledy na antukových turnajích před sezonou. Jinak moc informací nemám,“ přiznává kouč, který bude mít k dispozici kompletní kádr.

„Všichni jsou zdraví, ale kdo nastoupí zatím nevím. Mám určitou představu ale rozhodnu se těsně před zápasem. Na palubovku nastoupí šest hráčů s nejlepší formou,“ prozrazuje taktiku a dodává: „To utlimátum je rozhodnutí vedení a my ho musíme respektovat. Pravdou je, že máme před sebou hratelné soupeře a tu sérii špatných výsledků už musíme zlomit. Doufám, že se to podaří už proti Brnu,“ přeje si trenér Severočechů.


Bican: Budeme hrát o život


Proti Brnu půjde volejbalistům SKV Ústí o hodně. Tým kouče Michala Nekoly vstoupil do sezony výhrou nad ČZU Praha, od té doby ale tápe. „Musíme teď táhnout za jeden provaz,“ zná lék na krizi ústeckého týmu jeho kapitán Milan Bican.


Milane, vedení klubu dalo vám hráčům ultimátum, jak se k tomu stavíte?

Doufám, že to splní účel. Vedení nás chce tímto krokem namotivovat k výsledkům. Vyplynulo to z naší situace, vedení na nás chce vytvořit tlak. Pravdou je, že jsme chtěli hrát na špici a kde teď jsme…


Takže věříte, že je ve vašich silách vyhrát tři ze čtyř zápasů?

Pokud se rozjedeme a dostaneme do formy, jakou jsme měli před sezonou, tak můžeme vyhrát i všechny čtyři.


První překážkou bude Brno, jakým je soupeřem?

S Brnem bychom měli bojovat o play off. Letos se hraje méně zápasů, takže kdybychom prohráli, tak to bude špatné.


Jaká je nálada v kabině?

Není stoprocentní po těch prohrách. Hráči ale mají něco za sebou a všichni víme, že teď musíme táhnout za jeden provaz. Proti Brnu budeme hrát o život a musíme do toho dát veškerou sílu, bojovnost a srdíčko.