Po zítřejším odletu s juniorskou reprezentací do dějiště šampionátu čeká na Zdeňka náročný program. „Místo soustředění na Kubě se bude Zdeněk připravovat v místě šampionátu na mezinárodním kempu. Zde by se měl aklimatizovat, spárovat s mnoha světovými borci a jeho forma by měla vygradovat 25. října, kdy MS začíná. Šanci uspět Zdeněk jistě má. Po loňském bronzu z ME má ve své váhové kategorii do 64 kilogramů vše otevřené. Vedle juniorského reprezentačního výběru odlétám do Mexika s trenérem Kotybou i já,“ řekl šéf boxerského klubu SKP Ústí Svatopluk Žáček.


Zdeňku, mistrovství světa juniorů v Mexiku je pro vás zatím asi životní příležitostí, že?

Je to tak. Chci se této šance chytit a vyboxovat tam maximum.


S jakými cíli tedy do Mexika odlétáte?

Chci uspět co nejlépe a třetí místo je asi taková má meta, za jejíž překonání bych byl spokojený. Nechci se ale spokojit s cílem bronzu už teď před turnajem. Rád bych si sáhnul i na finále, což by bylo perfektní. Důležité bude štěstí při rozlosování.


Byla vaše příprava na boxerské MS nějak speciální?

Připravoval jsem se normálně v prostředí extraligového týmu Ústí. Pořád trénuji i s profiboxerem Lukášem Konečným, který mi dává hodně, takže to je asi něco navíc, co by mi mohlo v Mexiku pomoci. Dal jsem tomu opravdu vše.


Znáte někoho z boxerů, kteří s vámi odjíždí v juniorské výpravě?

Určitě Oskara Lakomého, který u nás v Ústí teď v extralize hostuje, a i další kluky.


Co říkají na vaši reprezentaci ve škole a doma?

Doma mě všichni hodně podporují, zejména táta mi s boxem hodně pomáhá. Mamce bych udělal velkou radost, kdybych v Mexiku uspěl. Ve škole mám individuální plán, takže už vím, že až se vrátím, mám hned nějaké zkoušky. Na jaře mě navíc čeká maturita.