Hrozba pokut zafungovala a i když Ústečané úvodní sadu zápasu prohráli, od druhého setu na palubovce dominovali a na své konto si připsali druhé vítězství v letošní sezoně.

„Nevím, jestli zabrala ta hrozba pokut, ale přišlo mi, že jsme v Příbrami hráli moc nervózně. Tentokrát jsme se konečně vyvarovali vlastních chyb, což nás v posledních zápasech nejvíc brzdilo. Dobře jsme bránili v poli a i servis byl dobrý,“ řekl po utkání jeden z jeho hrdinů ústecký smečař Roman Mizerák.

Ten ve třetí a čtvrté sadě zápasu soupeře ničil svým drtivým servisem a díky němu Ústí pokaždé soupeři odskočilo na rozdíl několika bodů. „Přitom servis vůbec netrénuju,“ smál se Mizerák.

„Rozhodla koncovka druhého setu. Ten jsme otočili díky dobrému servisu a dostali jsme misky vah na naší stranu,“ měl po utkání jasno trenér Ústí Michal Nekola a pokračoval v hodnocení zápasu. „Od třetího setu už Brno nevzdorovalo. Od té doby jsme byli jasně lepší a zápas jsme dotáhli do zdárného konce,“ radoval se kouč.

Ústečtí volejbalisté si tak po třech porážkách v řadě mohli oddechnout. „Jsem rád, že jsme dokázali, že volejbal hrát umíme a že jsme taky nadělili někomu jinému, než někdo nám,“ smál se po utkání kouč Nekola a vyzdvihl výkon zkušeného Bicana. „Hodně nám pomohl Milan Bican, který se vrátil do základní sestavy a dokázal, že tam patří.“

Další zápas čeká Severočechy příští sobotu v Ostravě, na jejíž palubovce mohou definitivně ukončit ultimátum, které jim vedení klubu stanovilo. „Ostrava je kandidátem na medaili. Jestli se nám ale bude dařit na servisu a v obraně, tak není nereálné tam vyhrát. Zkusíme se o to porvat,“ slibuje ústeckým fanouškům Nekola.