Zítra od 18 hodin přivítá ve své hale na Stříbrníkách nevyzpytatelný celek spojených týmů KB Baníku Most a Dopravy Děčín.

„Soupeři mají letos ambice umístit se v tabulce extraligy na předních místech. Bude se boxovat severočeské derby, soupeři padli pouze s Ostravou, takže o motivaci a nažhavenost boxerů zvítězit se nemusíme bát,“ řekl vedoucí mužstva ústeckých boxerů Zdeněk Chládek starší.

Rohovníci Děčína a Mostu si letos připsali hned v prvním kole nejvyšší české soutěže cenný skalp loňského mistra z Prostějova. „Ten zápas jsem viděl a jenom potvrzuje jistotu, že nás nečeká nic lehkého. Souboj ale musíme zvládnout, jestli chceme získat zpět titul, nic jiného nám ani nezbývá. Děčín s Mostem jistě přichystá v sestavě nějaké překvapení, čímž jsou jeho trenéři známí. V sestavě mají dva cizince a silného Vladimíra Řezníčka, který letos boxuje váhu do 91 kg.

Náš tým je však také plný obávaných bijců. Určitě nastoupí Zdeněk Chládek, který má čerstvou bronzovou medaili z mexického MS juniorů a z téhož turnaje pátý Oskar Lakomý. Do souboje nejspíš také zasáhnou borci, kteří boxovali na ME v Liverpoolu. Průša s Viktorou a Svobodou se teď v neděli vrátili a i přes neúspěšnou reprezentaci už makali a připravovali se na Most s Děčínem. Vypadli vlastně všichni hned v prvním kole a zbytek pobytu v Anglii už vyplnili kromě sledování vyvrcholení turnaje tréninkem.

Už je to za nimi, trenér Vrba jim nalil do žil novou šťávu, namotivoval je a kluci už v Ústí spárují a trénují na extraligu. Nálada je tak v týmu bojovná a nic než vítězství si nepřipouštíme,“ uvedl Zdeněk Chládek.

Severočeské derby je sice před začátkem nového roku posledním extraligovým kolem, neznamená to však, že už budou mít boxeři čas jen na nakupování dárků. „Na přelomu listopadu a prosince čeká juniory tradiční mezinárodní turnaj v Praze a v prosinci vrchol domácí scény – Mistrovství České republiky seniorské kategorie. Zde by se měl o republikový primát utkat skoro celý náš tým,“ informoval vedoucí mužstva boxerů SKP Sever Ústí.