Ústecký fanoušek může být nadšen. Sliby vedení BK Ústí o návratu mezi elitu nebyly pouhými frázemi. Tradiční klub z regionu, který hrál nejvyšší soutěž dlouhých třináct let v řadě myslí svá slova vážně a už příští rok chce znovu bojovat o body s tuzemskou smetánkou.

A jak se svému snu tým koučů Stavěla a Feštra přiblíží? Musí udržet domácí neporazitelnost a zvítězit nad dvěma víkendovými soky Spartou (sobota 19.00) a Trutnovem (neděle 11.00).

„Víme, že nás nečeká nic jednoduchého, oba naši soupeři posílili. Papírově silnějším týmem by měla být Sparta, ale zatím je trochu nevyzpytatelná, nehraje co se od ní čekalo,“ říká kouč Ústí Vratislav Stavěl a pokračuje: „Pozor si musíme dát především na Lyleho, který do týmu Sparty přišel ze Sadské,“ má jasno lodivod Ústí.

Severočeši doposud ve Sluneta Sportcentru neprohráli jediný zápas a v nastoleném trendu chtějí pokračovat. „Nic jiného než dvě výhry si nepřipouštíme. Jsme favorité, takže soupeři nemají co ztratit. Jsme ale dobře připraveni a chceme prodloužit domácí neporazitelnost. Soutěž je letos abnormálně vyrovnaná a poslední tým může porazit prvního. Právě proto bude důležité domácí zápasy vyhrávat a nějaké body přivézt i z venku,“ dodává Stavěl.