Hráči BK Ústí se o výhru budou prát už dnes od 19.30 hodin v hale aktuálně první Lokomotivy Plzeň a zítra nastoupí v 11.30 hodin také k venkovnímu duelu, tentokrát se čtvrtým Sokolem pražským.

Svým nábojem je víkendové dvoukolo pro třetí tým Ústí vyvrcholením podzimní porce ligových zápasů. Plzeňský lídr má na svém kontě zatím pouze tři porážky, z nichž dvě si připsal hned na úvod soutěže. V minulém týdnu tým posílil Pavel Bosák, který po sporech s vedením klubu ukončil angažmá v BK Prostějov z Mattoni NBL a hned v premiérovém utkání v novém dresu proti Chomutovu byl hlavním strůjcem vítězství.
V prvním utkání na domácí palubovce basketbalisté Ústí Plzeň porazili 76:63, i když v průběhu souboje prohrávali už o 20 bodů. „Bude to jeden ze zlomových zápasů soutěže. Na život a smrt ale hrát nebudeme, je to basketbal, je to sport. Jsme připravení, chceme vyhrát a ani se nebráníme roli favorita, přesto k utkání jedeme v klidu,“ klidní emoce rozehrávač BK Ústí Tomáš Holešovský.

Zítřejší soupeř, pražští „Sokoli“, mají na svém kontě pouze o jednu prohru více než celek ústeckých košíkářů. Zajímavostí je, že v týmu dostávají velký prostor hráči kategorie U18, kteří se velice dobře ukazují i ve druhé nejvyšší soutěži mužů. Jména jako Ryska, Kohout nebo Vyoral by si měl zapamatovat každý fanoušek basketbalu.

Na domácí palubovce Ústečané v prvním kole letošní sezony dokázali Sokol pražský porazit 78:61. „Opět se ukazuje obrovská vyrovnanost prvoligových týmů. Plzeň i Sokol pražský mají ve svých kádrech plno mladých šikovných kluků nebo borců se zkušenostmi z Mattoni NBL. Proto zůstáváme na zemi a chceme z těžkého víkendu přivézt alespoň jednu výhru,“ přeje si kouč Dominik Feštr.
V neděli navíc přichystali ústečtí basketbalisté vánoční akci pro své fanoušky. Klubová besídka „Poslední koš“ otvírá brány v 17 hodin ve Sluneta sportcentru na Klíši (bývalá hala TJ Chemičky). Diváci se mohou těšit na představení všech týmů BK Ústí od nejmladších minižáků až po A–tým. Odehrají se také exhibiční utkání a přijdou i soutěže o ceny.