I přes zisk pouhého bodu byl trenér Zdeněk Štefunda s výsledky svého mužstva spokojený. „Jeli jsme do Prahy s velmi úzkou sestavou. V sedmi lidech jsem se bál vysokých porážek, ale kluci se drželi skvěle. V dopoledním duelu na nás šla Slavia v plné sestavě třinácti hráčů. V jejich velkém bazénu jsem se bál o výsledek, ale získali jsme bod, což je perfektní.

Odpoledne jsme v souboji se Steppem neustále vedli o dva až tři góly. Opět ve velkém bazénu a navíc bez střídání nám rychle ubývaly síly. Vše nakonec pohřbila až poslední čtvrtina, kterou jsme 0:3 prohráli. Ke konci jsem hráče upozorňoval na jednoho dobrého Slováka v týmu Steppu. Kluci se ale úplně zbláznili, nepokrývali ho a on třemi brankami rozhodl zápas. Na nás byla už v posledních minutách znát také velká únava,“ uvedl kouč Štefunda.

Další program ústeckých pólistů bude především tréninkového charakteru. „Postup do play off nám už neunikne, takže ve zbytku základní části dám prostor ukázat se hlavně mladým klukům. Klíčoví hráči dostanou zápasové volno, aby měli potom čas uvolňovat se na rozhodující zápasy. Když jsem viděl, v jak redukované sestavě jsme se Slavií a Steppem celkem drželi krok, tak mám jistotu, že když pořádně potrénujeme a budeme kompletní, tak podobné týmy musíme rozsekat. A právě Slavia, Stepp Praha a první Strakonice budou asi naším soupeřem ve vyřazovacím turnaji play off. Zde bude hrát systémem každý s každým, takže je teď už úplně jedno, jestli v tabulce skončíme první nebo až čtvrtí,“ ví Zdeněk Štefunda.

Další zápasy čekají na pólisty ústecké Spolchemie o víkendu za čtrnáct dní. Podle kouče Štefundy je ale pravděpodobné jejich odložení z důvodu reprezentační pauzy.

SK Slavia Praha - Spolchemie Ústí n. L. 12:12 (4:2, 3:3, 3:3, 2:4).
Stepp Praha - Spolchemie Ústí n. L. 9:8 (0:1, 4:3, 2:4, 3:0). Rozhodčí: Mareš, Bakala.
Sestava Ústí: Rajchert – Rouček, Novotný, Brhel, Hyšpler L., Straka, Mrázek.