Stejně tomu je i v sérii mezi Ústím a pražskou Spartou. Severočeši na své palubovce ztratili druhý zápas a na půdu Sparty cestovali s vědomím, že nesmějí dvakrát prohrát.

Hned v prvním utkání se však svěřenci trenérů Stavěla a Feštra radovali z výhry, když šest vteřin před koncem prodloužení rozhodl úspěšnou trojkou nestárnoucí David Panáček a otočil tak nepříznivý vývoj zápasu na stranu Severočechů. „Při té střele jsem nepřemýšlel. Neřešil jsem, že na sebe beru zodpovědnost, tak to u basketu chodí. Už jsem ale dal i důležitější koše, třeba když jsem hrál za Nymburk ve finále proti Opavě,“ vypráví zkušený třiatřicetile­tý hráč.

Ve druhém utkání na palubovce Sparty už se ale Ústečanům nedařilo dle představ a prohráli o devět bodů. „Sparta věděla, že musí vyhrát a šla za tím. Za to jedno vítězství na jejich hřišti jsme ale rádi,“ říká Panáček.

Fakt, že jsou všechny čtvrtfinálové série vyrovnané 2:2 na zápasy ho nepřekvapuje. „Už základní část ukázala, že celá první liga je hodně vyrovnaná. Rozhodnout musí páté zápasy,“ říká dvoumetrové křídlo BK Ústí.

Rozhodující duel sehrají Ústečané na domácí palubovce ve čtvrtek od 18.30 hodin a neúspěch si nepřipouští. „Šance jsou vyrovnané, nikdo z týmů nebude mít psychickou výhodu. Každý chce vyhrát, ale pokud se nám povede začátek zápasu, bude to dobré,“ odhaduje Panáček a dodává: „Před domácím publikem nebereme nic jiného než výhru. Kdyby se nám nepodařilo postoupit do semifinále, bylo by to pro mě i pro celý náš tým obrovské zklamání,“ má jasno zkušený basketbalista.