Dostaveníčko si tentokrát veslaři dali na plavebním kanále v Hoříně, aby se utkali o tituly mistrů České republiky na dlouhé trati.

Na start závodu s mezinárodní účastí se v disciplinách skif a dvojka bez kormidelníka postavily více než tři stovky posádek mládežnických i dospělých kategorií.

Ústecký veslařský klub TJ Chemička tradičně uspěl především v ženských kategoriích.

Klára Janáková jednoznačně ovládla skif žen lehké váhy a vybojovala titul mistryně České republiky.

Skvělou jízdu, která vysoce předčila očekávání, jak trenéra Pavla Janáka, tak nakonec i všech fanoušků, předvedly na dvojce bez kormidelníka ústecké dorostenky Veronika Kučerová s Veronikou Štěpánovou, když obsadily celkovou čtvrtou příčku.

Na pátém místě v závodech na skifu, mezi ženami lehké váhy pak skončila Lenka Floriánová.

V silně obsazené kategorii dorostenek vybojovala sedmou příčku na skifu Tereza Tkáčová a stejného umístění v Hoříně dosáhla ve velice kvalitně obsazené kategorii juniorek i skifařka Barbora Dlouhá.

V kategorii mužů lehké váhy vybojoval Marek Mlnařík jedenáctou příčku na skifu a Adam Ondroušek skončil v téže kategorii na třináctém místě.

Mezi muži „těžké váhy“ vybojoval Martin Hossinger solidní, celkovou šestnáctou pozici. Ostatní ústečtí závodníci skončili ve svých kategoriích až ve druhé polovině startovního pole.

Celkově se ovšem vstup do nové sezony ústeckým veslařům podařil a do Českého poháru si připsali velice slušný počet bodů.