Z veslařského oddílu Chemičky Ústí bylo do Račic pozváno celkem devět posádek, z nichž si nejlépe vedly Klára Janáková, druhá v závodě žen skifařek a Tereza Tkáčová, která obsadila rovněž druhou příčku v závodě dorostenek na skifu.

Do reprezentace

Obě závodnice z tréninkové skupiny trenéra J. Přibyla si předvedeným výkonem řekly o zařazení do reprezentačních výběrů svých kategorií a tak Kláru Janákovou čeká již v polovině května účast na světovém poháru v Essenu a Tereza Tkáčová se těší na závod olympijských nadějí, který se letos uskuteční na severu Čech v Račicích 22. května.

Účast v A-finále si předvedeným výkonem zajistila také dvojka bez kormidelníka (dorostenky) V. Kučerová a V. Štěpánová, které nakonec obsadily kvalitní šestou příčku.

Nezaháleli ani další závodníci ústecké Chemičky. Žákovské družstvo vyrazilo na Májové sprinty města Pardubic. Na této regatě se dařilo především ml. žákům Jakubu Tkáčovi a Jiřímu Konečnému, kteří obsadili první (Tkáč) a druhou příčku (Konečný) v závodě dvanáctiletých skifařů a společně triumfovali v závodě dvojskifů.

Další úspěchy

V kategorii starších žáků obsadil na skifu druhé místo Jiří Hejna, když ve finále podlehl pouze pardubickému Davidu Královi. Třetí příčku vybojoval v kategorii jedenáctiletých mladších žáků, skifařů ústecký Alois Mašita.

Následně se ústečtí veslaři přesunuli do Neratovic, kde se utkali se soupeři v rámci Jarní veslařské regaty.

Zde opět zazářili mladší žáci Jiří Konečný a Jakub Tkáč, kteří vyhráli na dvojskifu a každý z nich pak ještě zvítězil ve svém závodě na skifu. Další vítězství přidala ještě ústecká juniorka Anna Tkáčová, která jela ve vítězné posádce párové čtyřky bez kormidelníka ve společenství s neratovickými veslařkami.