Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Karatisté Shotokanu sbírali medaile

Ústí nad Labem - Mezinárodní turnaj Czech karate Open v Ústí nad Labem přivítal na 450 soutěžících z několika států a řady špičkových českých klubů.

3.6.2009

Karatisté ústeckého Shotokan Klubu Rajchert Sport Union byli úspěšní. Foto: DENÍK/J. Rajchert

Na tomto klání nechyběli ani závodníci ústeckého Shotokan Klubu Rajchert Sport Union v kata i kumite.

Úspěšná Halamová

Úvodní disciplína kata přinesla medailový zisk ml. žákovi Jakubovi Vavřičkovi, když získal třetí místo. Petr Marschall svou „bramborovou“ medailí prokázal stále se zvyšující kvalitu a Elišce Kváčové se dařilo až do semifinále. Po prohraném duelu o postup do finále skončila na třetím místě.

Největšího úspěchu dosáhla v kata Petra Halamová, která nastupovala ve dvou věkových kategoriích. V ženách vybojovala bronz a v juniorkách se dostala až do finále. Tam podlehla Veronice Mišková z Moravy.

Spokojení trenéři

„I přesto, že nemáme zlato, úspěch je to v této konkurenci velký, poradili jsme si s Izraelkami a ostatní zahraniční konkurencí, to mě těší,“ hodnotila kataře trenérka Marie Horváthová.

V kumite největšího úspěchu dosáhla Lucie Benešová, která zvítězila s v kategorii juniorek. Věra Nguyenová v kategorii žen do 60 kg nedala šanci soupeřkám a ve finále porazila i závodnici z Izraele.

Dalšího úspěchu dosáhla mezi ženami nad 60 kg Gabriela Zámečníková, když ve finále zdolala německou závodnici Sreifling.

“Všechna děvčata plnila taktické příkazy, které jsme rozebrali těsně před jejich startem a vyplatilo se,“ radoval se ze zisku medailí trenér Petr Nechyba.

Čtyři stříbra

Druhá skončila Žaneta Noskeová mezi ženami do 53 kg a stříbro získal i Ondřej Zahradník. Mezi dorostenci ho napodobil Roman Veis a zisk stříbrných medailí pro oddíl uzavřel tým juniorů (Zahradník, Oravíček, Jabůrek a Kouba), kdy v celkovém hodnocení prohrál o bod s týmem TJ Karate České Budějovice.

Dorostenka Zuzana Teufelová vybojovala třetí místo v kategorii nad 54 kg, Petr Kouba v juniorech do 65 kg a Jan Jabůrek do 76 kg, kdy mu v rozhodujícím zápase o postup docházely síly a nedokázal se prosadit. Posledním bronzem bylo umístění žen. V rozhodujícím duelu proti Německému výběru Sachsen už byla pokročilá doba (1.30 hod.) a scházela jasná vůle zvítězit. I přesto si oba týmy zasloužily (stejně i rozhodčí) obdiv za časovou výdrž.

„Maratonem v karate jsme prošli hrdě a úspěšně, máme celkem patnáct medailí (3 x zlato, 4 x stříbro a 8 x bronz) a zařadili jsme se mezi nejúspěšnější kluby turnaje. Nikdo není zraněn a splnili jsme téměř všechna předsevzetí,“ spokojeně konstatoval na závěr šéftrenér SKR SU Josef Rajchert.

Dalším kláním, které čeká ústecké závodníky co ještě nemají zajištěný postup na MČR, bude 13. června Krajský přebor ve Sportovní hale na Stříbrníkách, jehož je SU SKR pořadatelem.

Autor: Otakar Gabriel

3.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
MUDr. Jan Ševčík

Do Sněmovny chce bohém v bílém klobouku a houf kormidelníků

Masarykova nemocnice, ilustrační foto.

Výstava k desetiletí Krajské zdravotní je k vidění v Ústí

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Tuhá bitva za tři body, Slovan vydřel výhru

Ústí n. L. - Důležitý souboj ve WSM Lize vyzněl pro Slovan, který doma udolal Třebíč 3:2.