Přestoupil jste z BK Ústí do sousedního Chomutova, jak a z jakého důvodu k tomu došlo?
Ústí se po konci loňské sezony nevyjádřilo. O dalším pokračování v týmů se mnou nikdo nemluvil. Trochu mě to mrzí, protože jsem v Ústí chtěl zůstat. Myslím, že loňská sezona nebyla špatná, ale čekal jsem serióznější jednání. Okolnosti mě donutily jít dál, protože se mi nechtělo vyčkávat, jak to v Ústí dopadne. Chomutov přišel s jasnou vizí, jak chce basket dělat, takže jsem na to kývl a myslím, že jsem nakonec udělal dobře.

Už víte, co od vás budou v novém klubu očekávat?

Určitě. Mluvil jsem s trenérem Doksanským a má role bude podobná té, jakou jsem měl v Ústí. V Chomutově se dělá vše pro postup do nejvyšší soutěže a já budu hrát naplno, nejlepší basket co umím.

Trenér Doksanský je známý tím, že je velmi emotivní a s nikým se, jak se říká, nemazlí. Nemáte z něho trochu respekt?
Vůbec. Já jsem s ním ještě hrával v Děčíně. Nikdy jsem s ním neměl žádný problém a uznávám ho jako hráče i jako trenéra. Myslím, že je jenom dobře, že je emotivní. Dokáže hráče seřvat, má přirozenou autoritu.

V Chomutově už jste dříve hrál, asi místní prostředí dobře znáte, že?

Ano, v sezoně 2004/2005 jsem pendloval mezi Děčínem a Chomutovem. Vždycky se tady ke mě chovali dobře a znám tady spoustu kluků. Navíc do týmu nově přestoupil i Tomáš Hrubý z Opavy, který bydlí stejně jako já v Děčíně. Takže na tréninky budeme jezdit spolu.

Hrával jste nejvyšší soutěž v Děčíně, později v ambiciózním Ústí. Není vaše nynější angažmá v Chomutově, který loni skončil už ve čtvrtfinále 1. ligy, trochu ústupem ze slávy?
To si nemyslím. Když se podíváte na soupisky prvoligových klubů, tak najdete spoustu hráčů, kteří dříve hrávali Mattoni NBL. Hrát v 1. lize není žádná ostuda. V nejvyšší soutěži je nyní přetlak Američanů a spousta kvalitních českých hráčů odchází do nižších. Kádr Chomutova je velmi silný a myslím, že letos bude patřit k favoritům soutěže. V první lize navíc není nikdo, jako je v Mattoni NBL celek Nymburka. Osm týmů soutěže je velmi vyrovnaných, vyhrát může kdokoliv a to dělá soutěž zajímavou.

Věříte, že se do Mattoni NBL někdy vrátíte?

Určitě v to věřím. Je mi teprve 26 let a nechávám to jako otevřenou kapitolu. Pokud by přišla nějaká velmi dobrá, tak bych se tomu nebránil. Popravdě by ale musela být hodně zajímavá. Víc věřím tomu, že se do nejvyšší soutěže podívám s Chomutovem.

Jak se těšíte na letošní souboje s ústeckým týmem?
Samozřejmě, že se na ně těším. Mám to kousek z Děčína a všechny kluky z Ústí dobře znám. Navíc v Ústí pořád trávím hodně času, mám tu přítelkyni a i s klukama se stále vídám. Věřím, že před vzájemnými zápasy proběhne i nějaké to hecování. Doufám, že Ústí porazíme (smích).