V prvním zápase s Plzní výrazněji odskočili domácí před poločasem. Rozdíl jedenácti bodů ale rychle smazali čtyřmi koši v řadě Sucharda spolu s Freieslebenem. Po přestávce BK Ústí přidal dalších osm bodů a dostal se i do vedení.

Skóre bylo vyrovnané až do poloviny poslední části hry, kde Severočechy dvěma trojkami potrestali Kubizňák a Dvířka. V samém závěru mělo Ústí ještě možnost dostat se trojkou do vedení, s pokusy ale neuspělo.

Ztracená koncovka

V derby v Chomutově tahalo Ústí dlouhou dobu ze delší konec provazu. Mírné vedení však velmi ambiciózní Chomutov v sestavě s mnoha exústečany (Hrubý, Jiráň, Vorlíček, Eisner) stačil vždy smazat. Před koncem si dokonce domácí vytvořili i sedmibodový náskok, na kterém se trojkami hodně přičinil Vorlíček. Ten se už Ústečanům smazat nepodařilo a i ve druhém víkendovém souboji těsně prohráli.

Oba zápasy byly podle ústeckého trenéra Vratislava Stavěla jako přes kopírák.

„Herně jsme byli pokaždé lepší, scházela nám vždy minuta a půl k vítězství. Stejné to bylo i před týdnem s Libercem. Hluchých chvilek se musíme vyvarovat. Výkon týmu sice stoupá, za normálních okolností bych byl spokojený, ale nemůžeme se pořád vymlouvat na mládí hráčů. Za chlapy už nějaký rok hrají a musí si s tím prostě poradit.“

Lokomotiva Plzeň - BK Ústí n. L. 66:61 (20:14, 34:27, 48:42). Nejl. střelci: Dvířka 17, Kubizňák 12 – Hejl 19, Sucharda 17, Holešovský, Freiesleben 7.

BK Chomutov - BK Ústí n. L. 72:67 (22:24, 42:42, 55:58). Hrubý 18, Vorlíček 16 – Žampach 13, Kramný 12, Freiesleben 11, Hanzlík 9, Hejl 7.