„Do Příbrami jsme cestovali plni optimismu s cílem pokusit se o překvapení, ale domácí nás rychle vyvedli z omylu. Hráli bez chyb a my jsme jim to navíc hodně usnadnili,“ přiznal smutným hlasem manažer a kouč ústeckého týmu.

Jeho svěřenci prohráli první sadu už po pětadvaceti minutách, když uhráli 20 bodů. „Nezvládali jsme na příjmu a dělali jsme naprosto hloupé chyby. Pořád jsme hráli pod tlakem,“ vypráví Přikryl.

Ani v dalších dvou sadách zlepšení nepřišlo. Severočeši působili ospalým dojmem, čehož soupeř dokonale využil a po 74 minutách slavil první vítězství. „Největším zklamáním byl pro mě výkon smečařů. Budou na sobě muset hodně zapracovat,“ má jasno zkušený stratég.

Vstup do sezony Ústečanům nevyšel dle představ. „Víme, že letošní sezona nebude jednoduchá, zápas v Příbrami to jenom potvrdil,“ říká smutně Přikryl.
Podle jeho slov je letošním cílem Ústí hlavně zachránit extraligovou příslušnost.

Další zápas sehrají Severočeši už v pondělí, kdy na domácí palubovce vyzvou celek Brna. „Doma už musíme zvítězit. Brno sice v prvním utkání potrápilo favorizovaný Liberec a bude u nás chtít uspět, ale věřím, že když ho zatlačíme servisem, tak máme naději na úspěch.“

Vavex Příbram - SKV Ústí n. L. 3:0 (20, 20, 22)

Rozhodčí: Fink, Němeček. Čas: 74 min. Diváci: 400.

Ústí: Bezděka, Beer, Smrčina, Moník, Bican, Habr, Kopáček (libero) - Rosenbaum, Mooz.

Příbram: Křesťan, Havrlík, Haník, Kriško, Hýský, Valerio, Bence (libero).