Svěřenci kouče Dominika Feštra nechali zapomenout na dvě porážky v řadě a v domácí hale porazili Hradec Králové (77:75) i Ostravu (68:56) a vrátili se zpátky do hry o čelní příčky v tabulce soutěže. Oba duely však ukázaly, že mají Severočeši stále co zlepšovat.

„Celý víkend jsme se trápili, důležité ale je, že jsme dvakrát vyhráli i když se nám herně tolik nedařilo,“ nechal se slyšet trenér BK Ústí Dominik Feštr.

Jeho svěřenci vstupovali do sobotního klání proti nováčkovi soutěže z Hradce Králové v roli favorita a brzy se dostali do vedení. To v průběhu zápasu narůstalo, domácí hráči se však nevyhnuli několika výpadkům koncentrace. Do poslední čtvrtiny zápasu nastupovali se čtrnácti bodovým náskokem, ten se však brzy rozplynul. V závěru se pak museli bát o výsledek.

„V každém utkání máme chvilkovou ztrátu koncentrace, které soupeři dokážou využít. Dvakrát jsme vedli už o osmnáct bodů a všichni si mysleli, že je to hotové,“ kroutil Feštr hlavou nad neuvěřitelným závěrem zápasu. Ten nakonec skončil výhrou domácích o pouhé dva body!

Ani v nedělním zápase se obraz hry nezměnil. Ústečané si brzy vypracovali slibný náskok, o ten však krátce po zahájení druhé půle přišli. Až poslední čtvrtina utkání rozhodla o další výhře.

„Proti Ostravě jsme relativně dobře bránili. I díky tomu jsme dostali jen 56 bodů. Je to ale jediná pozitivní věc, hra byla hrozně utrápená,“ přiznal po utkání ústecký kormidelník.

Jeho svěřenci mají po šesti odehraných zápasech na svém kontě tři výhry a tři porážky. „Spokojený bych byl, kdybychom měli čtyři výhry. Mohlo to být lepší,“ řekl Feštr ke startu letošní sezony.

Ta je i podle výsledků ostatních zápasů zatím hodně vyrovnaná. „Potvrzuje se to ve všech zápasech. Důležité proto bude vyhrávat domácí zápasy a pokusit se to občas potvrdit i venku,“ má jasno kouč Ústečanů.

BK Ústí n. L. – Sokol Hradec Králové 77:75 (24:15, 42:33, 64:50).

BK Ústí n. L. – VŠB Ostrava 68:56 (20:16, 39:35, 49:46).