Svěřenci kouče Přikryla získali ten nejcennější skalp. Ovládli bitvu, o které se bude ještě dlouho mluvit. „Je to senzační a nečekané vítězství. Nad extraligovým mistrem se nevyhrává každý den,“ radoval se po utkání kouč Ústí Miroslav Přikryl.

Právě jeho mistrovský tah rozhodl celý zápas. Už po deseti minutách hry se Ústečanům zranil kapitán Bican. Přikryl však přispěchal s náhradním řešením a když se domácím nedařilo, zapojil ve třetím setu do hry i druhého nahrávače Rosenbauma. Mla〜díka Habra přesunul na post univerzála. Ojedinělá strategie soupeře naprosto zaskočila a pomohla Ústí k výhře!

„Varianta s Habrem na univerzálu nám vyšla stoprocentně,“ neskrýval po utkání radost trenér SKV Ústí a vysvětlil, proč se pro ojedinělý systém hry s dvěma nahrávači v poli rozhodl. „S touhle variantou jsme vyrukovali z nouze. Nebyla to žádná připravovaná věc. V hlavě jsem ji ale měl už v předchozích zápasech. Když došlo na to zranění Bicana, tak už jsem ji musel použít,“ přiznal stratég, který své ovečky během chvíle přesunul jako figurky na šachovnici a pak už jen čekal, až se dostaví mat.

Přitom právě zranění ústecké opory mohlo mít na zápas fatální vliv. Na otázku, zdali by před zápasem Přikryl věřil ve vítězství svého týmu, kdyby věděl, že se kapitán týmu zraní, odpověděl zcela jasně: „To by byl scénář jako z hororu, určitě bych nevěřil, že s Budějovicemi udržíme krok.“

Udrželi. A co víc, extraligového mistra ve čtvrtém setu domácí hráči vypráskali z palubovky propastným rozdílem deseti bodů! „Možná, že právě to zranění soupeře uchlácholilo a naši hráči z nouze začali makat naplno,“ míní trenér ústeckého týmu.

Ať tak či onak, kouč Přikryl prokázal, že je pravým volejbalovým odborníkem, který se nebojí zariskovat. A risk tentokrát přinesl své ovoce.

Bican chtěl smečovat, jeho rameno ale bylo proti

Běží první minuty volejbalové bitvy Ústí s Českými Budějovicemi. Kapitán domácích Milan Bican vyskakuje na sít a napřahuje se na smeč. Halou najednou projede bolestné úpění, které vzápětí střídá hrobové ticho. Nejzkušenější Ústečan si právě vykloubil rameno.

„Ani nevím jak se to seběhlo. Chtěl jsem zasmečovat a najednou bylo rameno venku,“ vypráví zkušený smečař, kterého vzápětí odvezla sanitka do nemocnice. „Rameno mi tam nahodili a píchli mi nějakou injekci,“ říká.

Po návratu z nemocnice Bican ještě stihl tiebreak, ve kterém jeho spoluhráči porazili Jihostroj 15:9. „Fandil jsem jim, to vítězství mi udělalo radost,“ přiznává Bican a dodává, že zatím neví, jak dlouho bude mimo hru. „To se uvidí, až budou výsledky magnetické rezonance.“