Jako první nastoupil do ringu za SK Barkas Oleksandr Kovalenko ve váze do 57 kg. Jeho soupeřem byl brněnský Lukáš Sobotka. Kovalenko od začátku ukazoval, kdo má v zápase převahu. Sobotka se sice snažil na začátku každého kola obrátit stav utkání, nicméně po 30 vteřinách se unavil. Sobotka byl v utkání celkem třikrát počítaný, a zápas byl nakonec předčasně ve 3. kole ukončen.

Ve váze do 60 kg nastoupil za ústecký tým mladý závodník David Chromý proti zkušenému Filipu Reitrmanovi. Ústecký bijec byl rychlejší a šikovnější a v 1. kole zvítězil. Poté ale Reitrman zrychlil tempo a Chromý se rychle unavil. Domácí boxer získal převahu a ve 2. kole vyhrál RSC poté, co byl Chromý po úderech na spodek počítán.

V kategorii do 64 kg se potkali dva krajané z Arménie. Za Ústí nastoupil David Vovhanesjan, proti němu Hama Aperjan. Dravější a agresivnější soupeř začal na Vovhanesjana tlačit a ten nestačil reagovat, byl pomalejší a pasivní. Aperjan vyhrál zaslouženě ve 3. kole RSC.

Dalším zástupcem SK Barkas byl ve váze do 69 kg Daniel Došlý, který boxoval proti brněnskému borci Adamu Černému. Došlý v prvním kole hodně čekal. Šel proti svému soupeři sice dopředu, ale bez úderu. I ve druhém kole dělal Došlý velké pauzy, kterých jeho soupeř využíval a bodoval. Ve 3. kole pak ústecký boxer sice zrychlil tempo a začal na soupeře tlačit, na otočení zápasu to už ale nestačilo.

Po dlouhé pauze se ve váze do 75 kg do ringu vrátil ústecký bijec David Gašparík, který boxoval s Janem Sedlákem. I přesto, že byl Gašparík lépe technicky i fyzicky připraven, nedokázal to v utkání prodat a dával hodně úderů naprázdno. Ve 3. kole zkrátil vzdálenost, začal se trefovat, ale skóre již otočit nestihl.

Váhy 81 kg a + 81 kg se neboxovaly, jelikož nebyly plně obsazeny. Lískovec tak nakonec v utkání zvítězil 10:6 a uštědřil Severočechům první letošní porážku v soutěži.

„Utkání se nám celkově nevydařilo. I přes prohru však i nadále zůstáváme na prvním místě tabulky a budeme dál bojovat,“ řekl trenér ústeckého Barkasu Vasili Larionov.

Zpracoval: Petra Fleková