Viróza Smrčiny

„Jihočeši na nás mají jistě po nedávné prohře 2:3 pifku. Další ostudu nebudou chtít doma připustit,“ tuší trenér SKV Ústí Miroslav Přikryl, který se už tento týden po nemoci plně zapojil do své práce. „Akutní zdravotní problémy už nemám, v pořádku ale vše ještě není.“

Nemoci a zranění jako by letos byly proti Severočechům sedmým soupeřem na palubovce. „S nachlazením se léčí univerzál Smrčina, se kterým nemůžeme počítat,“ posmutněl Přikryl.

Forma kapitána týmu Milana Bicana také není po zranění ramene právě v souboji s Budějovicemi optimální. Sice není vyloučeno, že se po delší době objeví opět v základní sestavě, ve své optimální formě však stále není.

České Budějovice letos neproplouvají domácí nejvyšší soutěží tak suverénně jako v minulých ročnících. Ve čtvrtek navíc prohráli i druhý zápas v evropské Lize mistrů. „Porážka v Trentinu byla hodně krutá, do sestavy se jim ale vrátil po nemoci Čajan, takže by proti nám měly být kompletní,“ postřehl ústecký kormidelník.

Před měřením sil je jasné, že domácí jsou v pozici velkého favorita. Další ostudu a porážku od Ústí nebudou chtít dopustit.

„Můžeme opět překvapit a budeme se o to snažit. Duel by pro nás mohl být dobrou přípravou pro domácí zápas příští týden proti Zlínu. To už bude utkání, ve kterém se od nás může čekat zisk dalších bodů do tabulky,“ uvědomuje si sílu soupeře i nelichotivou sérii prohraných zápasů Miroslav Přikryl.

Ze sedmi posledních zápasů dokázali Severočeši zvítězit pouze na půdě Brna, které letos jasně uzavírá extraligovou soutěž.

Poslední zápasy Ústí:

9. kolo: Liberec – SKV Ústí 3:0
11. kolo: SKV Ústí – Ostrava 0:3
12. kolo: SKV Ústí – Příbram 1:3
13. kolo: Brno – SKV Ústí 2:3
14. kolo: SKV Ústí – Benátky 1:3
15. kolo: Havířov – SKV Ústí 3:0
16. kolo: SKV Ústí – Kladno 1:3