Vyřazovací boje začínají v 15 hodin, o hodinu později je na programu slavnostní zahájení. V sobotu od 15.00 pokračuje turnaj v Povrlech semifinálovými duely a v neděli od 10 hodin jsou na programu finálové zápasy.

O prvenství budou v Povrlech bojovat boxerské naděje ze sedmi států. "Přijedou reprezentace Maďarska, Litvy, Lotyšska, Izraele, Rakouska, Moldavska a startovat bude družstvo České republiky a výběr Ústeckého kraje," prozradil trenér SK Barkas Vasili Larionov.

Ten lituje, že se na poslední chvíli z turnaje odhlásilo několik kvalitních zemí. "Chřipková epidemie vyřadila z účasti Ukrajinu a Bělorusko, když tyto výpravy nedostaly vzhledem k nemoci vízum, v Rusku posunuli o týden domácí šampionát a termíny se tak kryjí a na poslední chvíli se odhlásily výběry Slovenska a Německa. I přes příslib účasti se neozvali Estonci," vypráví trenér Barkasu.

I přes neúčast některých zemí však turnaj v Povrlech slibuje kvalitní souboje. A na koho se mohou diváci těšit? "Přijedou vynikající Maďaři, dva mistři Evropy z Litvy i další výborní boxeři. Vstup je zdarma a věříme, že se nám podaří box, který má v Ústí nad Labem velkou tradici ještě více zviditelnit," uzavírá Larionov.

Program turnaje:

Pátek 11. prosince: 15.00: Vyřazovací boje, 16.00: Slavnostní zahájení.

Sobota 12. prosince: 15.00: Semifinále

Neděle 13. prosince: 10.00: Finále