První sada zápasu se na palubovce Jihostroje vyvíjela jednoznačně. Domácí tým se rychle dostal do vedení 10:4 a nakonec set dotáhl k pohodovému vítězství 25:15. Ústecký kouč Miroslav Přikryl sice dělal, co mohl a do boje vyslal i hráče z lavičky, včetně zkušeného Milana Bicana, jenže nápor úřadujícího mistra odvrátit nedokázal.

Druhý set pokračoval v podobném gardu jako ten první. Domácí na soupeře přitlačili servisem, ten se na síti proti dobře vystavěné obraně nedokázal prosadit. Severočeši se poté svému soupeři přiblížili na dohled, i proto se do hry dostal slovenský nahrávač budějovického Jihostroje Michal Sládeček. Závěr druhé sady i díky němu domácí hráči zvládli a vyhráli ji 25:21.

Ve třetím setu se českobudějovický trenér Brom vrátil k sestavě z úvodu zápasu. Sládeček zůstal na lavičce, hru domácích režíroval Dvořák, ale jen do chvíle, kdy se hosté propracovali k vedení. Ústí vedlo o dva body 16:14, jenže v závěru, kdy už zase v domácí sestavě nahrával Sládeček, byli domácí jistější, přesnější a kvalitnější. Set pro sebe nakonec získali v koncovce.

„Potýkáme se sestavou, s marody a úrazy. Nedokázali jsme se připravit v kompletní sestavě. Utkání bylo z naší strany improvizací, nenašli jsme činnost, kterou bychom Budějovice dokázali potrápit," litoval po utkání kouč Severočechů Miroslav Přikryl.

Jihostroj České Budějovice – SKV Ústí nad Labem 3:0

Sety: 25:15, 25:21, 25:21. Rozhodčí: Antušák – Trumpeš. Čas: 73 minut. Diváků 600.