„Soupeř má velmi zkušený kádr, v jehož čele stojí několik bývalých reprezentantů. Náš cíl je ale jasný, chceme zvítězit a vrátit jim ty dvě letošní porážky,“ připomíná trenér SKV Ústí Miroslav Přikryl předchozí dva vzájemné duely.

V nich Ústečané dvakrát prohráli, nejprve ve Zlíně hladce 0:3, poté i na domácí půdě, když Moravanům podlehli v tiebreaku. „Vítězství už jsme měli téměř na dosah. Vedli jsme 2:0, ale závěr jsme bohužel nezvládli,“ lituje Přikryl promarněného utkání.

I proto před dnešním duelem Severočeši nemyslí na nic jiného než na odplatu. „Soupeř patří do kategorie hratelných. Navíc jsme si v posledních zápasech dokázali, že volejbal hrát umíme,“ říká kouč aktuálně devátého celku.

Jeho tým sice v posledních dvou zápasech prohrál, s favorizovanými soupeři ale uhrál velmi solidní výsledky. Nejprve podlehl v Ostravě až po zkrácené hře 2:3, poté uhrál set na půdě mistra z Českých Budějovic. „Teď bude naším cílem na tyto výkony navázat a přiblížit se tomu vysněnému osmému místu v tabulce,“ má jasno Přikryl.

Kromě zkušeného kapitána Milana Bicana, který je do konce sezony mimo hru, bude mít k dispozici kompletní kádr. „Všichni jsou zdraví a na tréninku panuje výborná nálada. Žádný stres z hráčů cítit není. Naopak, všichni už jsou na Zlín nažhavení,“ potvrzuje kormidelník ústeckého týmu.

Utkání Severočechů se Zlínem odstartuje ve Sluneta Sportcentru v 18 hodin. Přetaví Ústečané týdenní trénink ve veledůležité body?

Zbývající program:

4.2. Ústí – Zlín 18.00
6.2. Benátky – Ústí 17.00
11.2. Ústí – Příbram 18.00
13.2. Havířov – Ústí 17.00
20.2. Ústí – Brno 16.00
25.2. Praha – Ústí 19.00
28.2. Ústí – Liberec 17.00
4.3. Ostrava – Ústí 17.00
6.3. Ústí – Kladno 17.00