Pokud soupeř uhraje dva sety či vyhraje, postoupí do play off extraligy Havířov.

„Kladnu prakticky o nic nejde. V tabulce jsou na druhém místě jen s teoretickou šancí na předskočení lídra z Liberce. My do zápasu dáme všechno. Chceme být mezi úspěšnými a ne neúspěšnými,“ hlásí Miroslav Přikryl, trenér SKV Ústí nad Labem.

K tomu, aby se ústecký tým vyhoupl mezi top osmičku, stačí málo. Podat na domácí palubovce srdnatý výkon. To, že to svěřenci kouče Přikryla umějí, potvrzují statistiky. „Doma máme v letošním roce z pěti zápasů čtyři výhry,“ věří si před sobotním duelem ústecký kouč. Klání sezony startuje v hale Sluneta sportcentrum na Klíši v 16.00.

Volejbalisté Ústí si mohli zajistit účast v play off už v předchozím extraligovém kole v Ostravě, ale to by se nesměla stát chyba v zápisu ze strany Severočechů. Co se přesně stalo? Ústí vedlo v prvním setu 21:20, když zapisovatel utkání upozornil rozhodčí, že blokař Martin Alfonso není uveden v soupisce, a přesto hraje. Podle pravidel se tak skóre rázem otočilo na 21:0 pro DHL.

„Začali jsme velmi dobře, ale fatální chyba, kdy jsem zapomněl napsat na soupisku Alfonsa, ovlivnila utkání,“ sypal si popel na hlavu kouč Přikryl a dodal: „Za chybu jsme byli potrestáni kontumací. Ale vinu má i první rozhodčí a zapisovatel utkání. Svaz bude jejich pochybení řešit.“