Na vlastní palubovce si dvakrát poradili s Jindřichovým Hradcem a celkově v sérii zvítězili 3:1 na zápasy. Splnění postupových plánů se však nerodilo hladce a ústečtí hráči ukázali psychickou odolnost. V semifinále se střetnou s celkem Plzně.

V sobotu neměli Severočeši se soupeřem žádné slitování a od úvodu byli jasně lepším týmem. „Sehráli jsme tu podobné utkání jako v základní části. Bohužel jsme nedokázali tuto porážku v této hale dostat z hlav našich hráčů,“ řekl po porážce lodivod Jindřichova Hradce Karel Forejt.

Domácí mnohem lépe stříleli a mnohdy efektně zakončovali přesné kombinační akce. Body se rozložily mezi více hráčů a ve všech statistikách byli lepší než hosté. „Rozhodla naše koncentrovaná hra od začátku, dobrá obrana a individuální výkon Thadda McFaddena, který nepřecházel pozice a pokryl rozehrávače Riverse,“ řekl k sobotní výhře Dominik Feštr, trenér ústeckých basketbalistů.

Pomyslný Damoklův meč visel nad Jindřichovým Hradcem v nedělním pokračování série. Tým posílil rozehrávač Holanda a k vidění tak byla napínavá podívaná. Po vyrovnané první čtvrtině se domácím podařilo ve druhém dějství odskočit a náskok deseti bodů si s menšími výkyvy udržovali.

Hostům se nedařila střelba z delší vzdálenosti, hráči Ústí však neproměnili spoustu trestných hodů. Necelé čtyři minuty před koncem ústeckým zatrnulo, když hosté snížili na rozdíl dvou bodů. Poté už ale definitivně převzali otěže domácí a hlasitě zaťukali na semifinálovou bránu, která se jim otevřela dokořán. „V neděli to bylo těžší a soupeř se dlouho držel na dostřel. Vypracovaný náskok nám však vlil novou krev do žil,“ svěřil se Tomáš Holešovský, dlouholetý rozehrávač Ústí.

„Náš výkon ovlivnily rychlé fauly a jejich nepoměr v prvním poločase. Na to se však nevymlouváme. Gratuluji Ústí, které hrálo v pohodě a s přehledem,“ dodal Forejt.

BK Ústí n. L. – Lions J. Hradec 94:57 (25:14, 54:28, 84:48). Nejlepší střelci: McFadden 27, Sucharda 14, Slunečko a Fohler10 – Prachař 15, Rivers 9, Švejda 7. Fauly: 22:21. TH: 17/14 – 23/12.

BK Ústí n. L. – Lions J. Hradec 77:70 (16:19, 39:37, 53:49). Nejlepší střelci: McFadden 19, Kramný 14, Žampach 13 – Rivers 18, Sismilich 16, Holanda 13. Fauly: 23:31. TH: 40/24 – 27/23.

Zpracoval Jiří Šlaj