Do vedení šli domácí už ve 2. minutě, favorizovaný Most rychle ale brzy srovnal. Ústí promarnilo necelou minutu trvající přesilovku 5 na 3 a neproměnilo několik dobrých šancí. „První patnáctiminutovka se nám herně příliš nepovedla, ke konci jsme se ale už zvedli a zápas dobře dohráli,“ začal s hodnocením zápasu jeden z trenérů Elby Jaroslav Pavlík.

V zahazování tutovek se Ústečané stali mistry především v prostřední části hry. Několik samostatných úniků a plno nebezpečných střel spolehlivě likvidoval čarující hostující gólman. Až na konci třetiny se už ústecký tým radoval, když využil velký přesilovkový tlak pohotovou střelou Oliverius.

Most se nevzdal a neustále kousal. Hned po přestávce vyrovnal, domácí kontrovali šťastným gólem, který pramenil z velkého důrazu a přehledu v brankovišti od střelce Jana Štěpánka. „Honza dal potom hodně důležitý gól z úhlu přesně pod víko při naší krátké dvojnásobné přesilovce na 4:2. Tím jsme Mostu odskočili,“ zmínil Pavlík důležitý moment zápasu.

Elba pokračovala v trpělivé, bojovné a zodpovědné hře především v obraně, tým se mohl spolehnout i na jistého gólmana. V závěru hrál Most vabank, především dvě velké šance Jana Čalouna ho ale už více nepotrestaly.

Do play off tak Ústečané postupují ze šesté příčky a souboj s Mostem si několikrát zopakují i ve čtvrtfinálové sérii vyřazovacích bojů. „Je fajn, že jsme Mostu ukázali jak umíme pozlobit a že s námi musí počítat. Výhry z minulého víkendu nás povzbudily, do týmu zapadli a posílili nás Oliverius se Sádovským z hokejového Děčína, takže v play off můžeme hrát s Mostem otevřenou partii,“ věří svému týmu Jaroslav Pavlík.

Elba Franklin Ústí n. L. - HBC Pento Most 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 2. Soukup, 28. Oliverius, 32. a 38. Štěpánek – 9. Krtička, 32. Kypet.