V současné době pomáhá tenistům TK Ústí nad Labem ve druhé lize smíšených družstev. Po nešťastné porážce v prvním kole s Kladnem tentokrát ústečtí tenisté jasně vyhráli v Plzni 7:2. Praibiš v dosavadním průběhu ligy zatím nenašel přemožitele.

Jak moc náročný soupeř vás čekal v Plzni? Výsledek hovoří jednoznačně.
Výsledek se zdá být jasný, ale soupeř nám nedal nic zadarmo. Čtyřhra byla nejvyrovnanější jak jen mohla být. Ve všech setech rozhodovaly zkrácené hry. Pro tým to bylo důležité první vítězství. To je velmi cenné, protože v prvním utkání dokonce Plzeň B porazila Plzeň A.“

Jaké máte ambice na celkové umístění v lize?
Vše je hodně vyrovnané. V prvních dvou kolech šest z osmi zápasů skončilo 5:4. To je velká rarita. Díky výraznému vítězství v Plzni jsme tak zatím třetí za dvěma neporaženými celky. Skončit v horní polovině tabulky do čtvrtého místa by bylo super. Pokud bychom skončili třetí a výš, bude to pro nás bonus. Příští zápas doma s Borotínem hodně napoví. Stěžejní bude udržet celý kádr zdravý. Tento týden jsme přišli o Dana Hejzlara, jenž si přetrhl achilovku.

Zatím nemáte v lize rovnocenného soupeře, narazil jste v kariéře na nějaká známá jména?
Pět let jsem studoval v USA a reprezentoval tam místní vysokoškolský tým. Setkával jsem se i s některými hráči současné světové stovky, z nichž se mi dva podařilo porazit. Po návratu do Česka jsem zvažoval pokračování v tenisové kariéře. V prvním roce se mi dařilo. Následují rok jsem se pokusil i o turnaje ATP. Během roku jsem se zúčastnil osmi turnajů v zahraničí a podařilo se mi proniknout do osmé stovky světového žebříčku. Na studiích v USA jsem zvítězil třeba nad Kevinem Andersonem z JAR, který před porazil Djokoviče na Masters v Indiana Wells. Dále jsem se potkával s hráči jako Ram, Witton, Delic nebo DeHeart.

Budete se ještě pokoušet o návrat na světový okruh?
Po úspěšných dvou letech na okruhu přišly zdravotní komplikace. Zvažoval jsem i úplné ukončení tenisové kariéry. Nakonec jsem se k tenisu v omezené míře vrátil. Rád bych hrál co nejlépe, třebaže jsem zaměstnán a loni jsem vydal svojí třetí knihu. Píši poezii a beletrii. Chystám se zatím pouze na ligu. Mistrovství republiky letos nejspíš vynechám. Ale rozhodně už žádné ATP.

Zpracoval Miroslav Vachuta