V závodě se tak mělo prakticky bojovat pouze o druhé místo, favoritkami na prvenství byla kombinovaná posádka Slavie a Pardubic nabitá nejlepšími závodnicemi. „Ale byly jsme jim důstojnými soupeřkami, holky jsme slušně prohnaly. Už před závodem jsme měly signály, že z nás mají soupeřky trošku respekt a obavy,“ svěřila se Lenka Floriánová.

V cíli se nakonec posádka s ústeckými veslařkami radovala ze senzačního druhého místa. „Ještě u zatáčky jsme byly na prvním místě, ale těch pět set metrů do konce je ještě dlouhá doba a vedení jsme neudržely,“ popsala ostřílená Floriánová.

Příprava na závody se osmiveslici vyplatila. „Měly jsme jen dva týdny, abychom se sveslovaly,“ popsala přípravu Floriánová. I přesto se jim podařilo konkurovat nejlepší posádce.

Tím ale tato kombinovaná posádka nekončí a už spřádá plány na odvetu. „Chtěly bychom se pokusit vyhrát mistrovství republiky osmiveslic a porážku jim oplatit,“ plánuje Floriánová. I její kolegyně v posádce se z nečekaného úspěchu radovala.

„Jsem moc spokojená. Tajně jsme doufaly, že by se to mohlo povést, a že můžeme dojet druhé, což se nám po velkém úsilí podařilo. V cíli jsme byly hodně unavené, ani na oslavu nám nezbyly síly,“ zářila spokojeností druhá úspěšná závodnice Klára Janáková.

Výsledky: Osmiveslice: ženy: 1. Slavia Praha/ Pardubice (J. Antošová, B. Vařeková, G. Vařeková, L. Antošová, Čvančarová, Stillerová, Kopecká, Pazderková, korm. Soukupová) 5:56,55, 2. Smíchov/ Ústí nad Labem 6:04,63 (Floriánová, Janáková obě TJ Chemička Ústí).

ZPRACOVAL Jiří Šlaj