Úřadující mistr světa i Evropy ve váhové kategorii do 125 kilogramů na sebe znovu upozornil na evropském šampionátu v rakouském Hornu. Nejen, že závodník ústeckého Sokola s přehledem zvítězil a obhájil evropský trůn, navíc ještě pokořil hranici svého vlastního světového rekordu!

„Mě už to nepřekvapuje. Dá se říct, že Martin nemá ve světě konkurenci. Už tři roky je neporazitelný,“ nechal se slyšet Košnarův trenér Zdeněk Fanta.

Jeho svěřenec předvedl na závodech v Rakousku senzační a jen stěží uvěřitelný výkon. V dřepu pokořil 425 kilogramů, v benchpresu 300 kilogramů a v závěrečném mrtvém tahu zvedl úctyhodných 320 kg.

Celkovým výsledkem 1045 kilogramů se stal nejen vítězem své kategorie, ale i absolutním vítězem bez rozdílu vah. Navíc překonal svůj vlastní světový rekord a mohl začít slavit.

„No, slavit… My si na to moc nepotrpíme. Martin dostane pár dní volna, které bude trávit s rodinou a pak se zapojí do přípravy na mistrovství světa, které se v říjnu uskuteční v Trnavě,“ dodal trenér Sokola Fanta.

Ústecký oddíl se na šampionátu v Rakousku dočkal i dalšího úspěchu. V kategorii Masters do 45 let, ve váze do 82,5 kilogramů nenašel přemožitele Petr Chvátal a stejně jako Martin Košnar vybojoval zlatou medaili.