„S výsledky závodů jsme spokojeni. I počasí nám až na výjimku vyšlo,“ komentoval za pořádající oddíl ústecké Chemičky Tomáš Tkáč.

Už sobotní rozjížďky ve veslařském areálu ve Vaňově naznačily, že budou domácí závodníci pomýšlet hodně vysoko. V neděli pak veslaři Chemičky potvrdili své ambice a v několika kategoriích nenašli konkurenci. Na dvojskifu vybojovaly titul Mistra Labe Klára Janáková se svou dlouholetou kamarádkou Lenkou Floriánovou.

Oběma domácím závodnicím se ale dařilo i samostatně. Janáková ovládla skif žen lehké váhy a Floriánová dominovala v závodě skifu žen. Další titul Mistra Labe pak obě veslařky přidaly v závodě párových čtyřek bez kormidelníka, kde úspěšnou posádku doplnily Barbora Johnová a Venuše Zalabáková.

Ústeckému oddílu se dařilo i v kategorii mládeže. Mezi staršími žáky zvítězila párová čtyřka s kormidelníkem ve složení Jiří Hejna, Vítek Svoboda, Jiří Konečný a David Šams. Poslední titul Mistra Labe pak přidal na skifu třináctiletých starších žáků domácí talent Jakub Tkáč.

„Ukázalo se, že naši závodníci mají velký potenciál. Na mistrovství České republiky žactva a dorostu, které se za čtrnáct dní uskuteční v Račicích očekáváme další dobré výsledky,“ nechal se slyšet Tomáš Tkáč.

Veslaři ústecké Chemičky byli vidět i v soutěži o Mückeho pohár pro nejlepší oddíl mistrovství oblasti Labe. Ten nakonec získal ČVK Pardubice, Severočeši ale obsadili kvalitní druhé místo.