Nejvíce práce měla společně s Lenkou Floriánovou v závodě dvojskifů, kde se sešla největší konkurence. „Na startu jsme si říkaly, že by nás holky z Pardubic mohly porazit, protože Jitka Čvančarová vesluje i za reprezentaci,“ neskrývala obavy Klára Janáková.

Nestalo se a zkušená ústecká dvojice proťala cíl jako první. „Trošku jsme měly problém s dráhou a bójkami, těsně před cílem chytila Lenka kraba, ale ustáli jsme to a nakonec zvítězily,“ podělila se o své pocity Janáková.

V kategorii jednotlivkyň to byl od počátku sólo závod agilní veslařky. „Nesešla se taková konkurence, spousta holek nemá čas na pořádný trénink. Je náročné skloubit veslování s prací,“ řekla k druhému vítězství Janáková.

I když čas nebyl nikterak slavný, spokojenost po závodě panovala. „Na čas jsem ani nejela, šla jsem do toho s tím, že chci hlavně vyhrát,“ svěřila se úspěšná závodnice.

V poslední kategorii čtyřveslic bojovala o dovršení veslařského hattriku po boku Florianové, Johnové a Zalabákové. „Neměly jsme žádný problém a v klidu jsme si dojely pro první místo,“ prozradila Janáková.

Ústecké závodnice tak napodobily úspěch mužských kolegů, kteří rovněž zvítězili. Celkově to ústecké Chemičce stačilo na druhé místo v Mückeho poháru za Pardubicemi.

Před zraky nadšených diváků se tak Janáková stala nejúspěšnější závodnicí uplynulého víkendu. „Lidi jsem ani nevnímala, když závodím, tak se plně soustředím na výkon. Ani nevím, jestli tam byli známí, toho jsem si nevšimla,“ prozradila Janáková.

Ani příprava na závody nebyla podle jejích slov nijak speciální a tři prvenství ústecká veslařka nepřeceňovala. „Jsem za ně ráda a převládá spokojenost, ale řadím je mezi normální ocenění,“ řekla Janáková.

V dalších plánech ústecké šampionky jasně vévodí příprava na mistrovství České republiky, které se bude za tři týdny konat v Račicích a kde zkušená veslařka změří síly s nejlepšími závodnicemi.

Zpracoval Jiří Šlaj