Proti poklidnému průběhu bylo v Račicích počasí. „Při závodě dvojskifů foukal silný protivítr a byly jsme rády, že jsme v cíli,“ smála se vítězka Klára Janáková, která na titul dosáhla po boku Markéty Pazderkové z oddílu Slavie.

Úspěch ústeckých barev podtrhla druhým místem Lenka Floriánová, která jela v posádce s litoměřickou Blankou Ježkovou. K tomu ještě přidala v posádce lehkých vah druhé místo na párové čtyřce. „To je parádní výsledek, protože jeli proti těžkým vahám,“ pochválil šéftrenér Chemičky Lukáš Pavlovský.

Před startem sólo závodu lehkých vah si účastnice musely připadat jako v prádelně. „Čekala jsem, že vyhraje Ságlová ze Slavie, ale na začátku se mi podařilo ujet a pak jsem si náskok kontrolovala až do cíle,“ prohlásila spokojená veslařka Janáková.

Pozadu nezůstali ani veslaři Pilník s Ondrouškem, kteří v kategorii těžkých vah do 22 let obsadili třetí příčku. „Juniorky zajely slušná umístění i s ohledem na to, že většina jich v této věkové kategorii zůstává i v příštím roce,“ zhodnotil Pavlovský.

ZPRACOVAL Jiří Šlaj