V ostře sledovaném závodě koulařů hned třikrát přehodil dvacetimetrovou hranici a poodhalil, jaká je jeho aktuální závodní forma před blížícím se mistrovstvím Evropy.

„S výkonem jsem spokojený. Nebyl to žádný úlet na obě strany. Vše směřuji k mistrovství Evropy,“ prozradila česká jednička Antonín Žalský. A pokud bude v takové pohodě, dají se od něj čekat nadějné výkony. „Když se daří, jde to lépe. Povedl se mi hned první vrh, což člověka příjemně nabudí a uvolní,“ přiblížil vítěz mítinku.

Mezi řvoucími koulaři připomínal spíše klidnou sílu. „Potřebuji házet v klidu. Když se u toho řve a pokus se rve rukou, tak to není správná technika,“ nastínil vlastní způsob Žalský.

Po vítězství bude mít na Ústí dobré vzpomínky. „Závodilo se mi velmi dobře, do sektoru přišlo dost diváků,“ ocenil zájem fanoušků. Právě o koulaře byl v Ústí největší zájem, ostatní sportovci si atmosféru příliš neužili.

Žalský za sebou v závodě nechal i nevyzpytatelného amerického závodníka Russela Wingera. „Američtí koulaři mají nevyrovnané výkony ve velkém rozpětí, tak jsem rád, že to nehodil zrovna v Ústí,“ radoval se na závěr vítěz.

Zpracoval Jiří Šlaj