Za příznivého počasí závodníci odstartovali od chabařovického koupaliště na trasu dlouhou 53 kilometrů, kde se rvali o další body do dlouhodobého hodnocení republikového seriálu.

Závod byl i možností pro rekreační cyklisty a děti, aby si zazávodili na kratší trati dlouhé 33,5 kilometrů. „V Ústí jsme podruhé, loni jsme udělali až moc náročnou trať v okolí Povrlů. Letos lokalita závodu přilákala 450 účastníků, což je o dvě stovky více než v loňském roce,“ řekl spokojený organizátor závodu s názvem s RWE kolem Ústí Tomáš Pavel.

Na hlavní soutěžní trati s celkovým převýšením 987 metrů a sjezdem k jezeru Milada, kde se závodníci řítili z kopce se sklonem až 27 procent se o vítězství utkali hlavní favorité, kteří potvrdili své kvality a skončili naprvních třech místech.

V cíli se z prvenství radoval Martin Horák, před Janem Hruškou a Robertem Novotným. „Konkurence byla perfektní, strach jsme měli z počasí, ale nakonec se umoudřilo,“ přiznal na závěr Pavel.

Výsledky:
1. Martin Horák (RockMachine – Cyklomax) 2:02:22, 2. Jan Hruška (Volvo Auto Hase MTB Team): 2:02:23, 3. Robert Novotný (Factor Bike Team): 2:02:24, 4. Veverka (RockMachine – Cyklomax), 5. Splítek (RockMachine – Cyklomax), 6. Bukovský (Body Color – Agnesi), 7. Šafránek (Big Shock Team), 8. Kramár (Kona Cykling Point), 9. Aška (Bikez – Cz), 10. Tatíček (Kellys Bike Ranch Team), 11. Marvan (Hnízdil Team), 12. Velíšek (Factor Bike Team), 13. Paur (Ck Stock Plzeň), 14. Pospíšílík (Cyklo Bulis).