Toho vystřídal u kormidla starý známý Patrik Cerman. Jeho asistentem zůstává i nadále Jaroslav Pavlík. Včera se na prvním tréninku sešlo na dvacet hráčů.

„Nikoho nového tu nemáme, ale přišli k nám z dorostu čtyři mladíci z ročníku 1991. Jmenovitě se jedná o Baxu, Kubína, Hrušku a Zrzaveckého. Ještě se k týmu připojí mladý Olyšar, jenž je momentálně zraněný,“ řekl ke kádru Patrik Cerman. Ten byl u týmu před lety, kdy Elba jasně kralovala celému hokejbalovému národu.

Po nevydařené sezoně z kádru nikdo neodešel. Ani nejvýraznější osobnost Elby Jan Čaloun. „S Honzou se budu co nejdříve bavit zda vůbec zůstane nebo ne. Osobně bych chtěl, aby v našem týmu ještě rok byl. Je platný pro mančaft. Ale záleží na něm, jestli nebude mít jiné nabídky co se týče trénování. A hlavně záleží na jeho zdraví a zda bude mít chuť ještě hrát,“ uvedl trenér o olympijském vítězi z Nagana Čalounovi.

První trénink byl pojat spíše jako seznamovací. Do týmu přišli mladí dorostenci. Ti se ani moc nerozkoukali a už běhali kolečka kolem Střížovického vrchu.

„Už každoročně začínáme první trénink běháním. Klukům to ani nevadí. Letošní přípravu nebudu měnit. Hráči mají jisté návyky. Byla by chyba, kdybych překopával program přípravy. Spíš bych chtěl, aby kluci zapracovali na myšlení. Vím, že se poslední zápasy v dlouhodobé části a v play off nepovedly. Chce to pevnou vůli, to budu hráčům vštěpovat. A výsledky se rychle dostaví,“ uvedl náplň přípravy Cerman.

Po nabrání potřebné fyzické kondice se hráči Elby vrátí na hřiště, kde s nimi bude duo Cerman – Pavlík nacvičovat systémové věci. Hlavně obrannou, útočnou fázi a přesilové hry.

První zápas nové sezony čeká tým Patrika Cermana 4. září doma proti Vlašimi.