Vedení ústeckého volejbalového klubu se povedl husarský kousek.

Severočeši podepsali dohodu o spolupráci s druholigovým německým klubem VC Drážďany a na tříletý pilotní projekt v oblasti spolupráce na sportovní úrovni dokonce získali grant z Evropské unie. V Ústí se navíc rýsuje další spolupráce, tentokrát s regionálním rivalem!

„Jednáme s libereckou Duklou o spolupráci na hostování několika hráčů. Do konce týdne snad dojde k dohodě a už na víkendovém turnaji v Dřevěnici by se v našem kádru mohla objevit trojice nových hráčů. Jedná se o smečaře, blokaře a univerzála. Konkrétní jména ale zatím nemá cenu prozrazovat,“ prozradil Deníku šéf ústeckého klubu Miroslav Přikryl, který v minulých dnech podepsal dohodu o spolupráci na mezinárodní úrovni.

„S Drážďany se jedná o pilotní poznávací projekt, v jehož rámci dojde na výměnné pobyty hráčů i trenérů. Ti se seznámí s teorií i praxí v dané zemi. Na programu budou tréninky, turnaje ale i přednášky,“ odtajnil Přikryl.

Podle jeho slov by se v příštím týdnu mohla vyjasnit i situace ohledně pětice ústeckých hráčů, kterým skončila smlouva. „Máme s nimi předběžné dohody, ale vše bude závislé právě na spolupráci s Libercem. Jsme připraveni nabídnout jim prodloužení smluv či hostování v jiných klubech. Zájem o jejich služby už projevily Chomutov, Odolena Voda či druholigové Chabařovice,“ řekl Přikryl.

Manažer SKV Ústí zároveň přiznal, že se jeho týmu stále nepodařilo sehnat generálního sponzora. „Jednání ohledně financí nadále pokračují. I podle toho jak dopadnou se bude dál tvořit náš kádr. Jednáme s několika i zahraničními hráči, ale vše bude odvislé právě od finanční situace,“ přiznal šéf klubu.

Jeho tým zahájí přípravu na nový ročník extraligové soutěže už ve středu, kdy se ve Sluneta Sportcentru sejde k úvodnímu tréninku.