Právě on spolu s dalšími spoluhráči a novým trenérem Patrikem Cermanem začali v pondělí s přípravou na novou sezonu, která jak sám říká, bude pro celý mančaft klíčová. „Od nové sezony hodně očekávám,“ nechal se slyšel dlouhodobě nejužitečnější hráč Elby Jan Štěpánek.

Honzo, jak se cítíte po náročném běhání po kopcích?
Hrůza. Nemůžu se ani hnout. Začátky jsou vždycky těžké. Ale Střižák je oblíbený u mnoha trenérů, i hokejisté Slovanu zde běhají a připravují se na sezonu.

Když jsme u těch trenérů, tak se nemohu nezeptat na to, jak jste přivítal u týmu staronového kouče Cermana.
Je místní. Zná nás a hodně o nás ví. Bude to pro nás určitě výhoda. Je velký pedant na morálku. Bohužel vidím u některých mladších kluků, že ti tu morálku neakceptují. Snad se to s příchodem nového trenéra zlepší.

V kádru je i pár dorostenců…
Je to kvalitní parta. Ti nejstarší z nich už hráli pár zápasů poháru a ligu. Nepřišli do úplně cizího prostředí. Mají svou kvalitu a i svalovou strukturu. Rozhodně v kádru nebudou jen nosit kužely a připravovat starším hráčům šťávu.

Minulá sezona se vám příliš nepovedla. Cílem určitě bude víc než jen postup do čtvrtfinále.
Čtyři roky po sobě jsme skončili ve čtvrtfinále. Mezitím se tu hodně lidí vystřídalo a já si od nadcházejícího ročníku hodně slibuji. Máme tu silnou generaci kluků, kterým je teď 26, 27 let. Ti by měli táhnou tým.

Takže už nechcete být lídrem?
Mohl by jím být konečně někdo jiný. Nezlobil bych se. Přál bych to klidně Miloslavu Kvášovi. Má na to optimální věk, je mu 26 a mě už letos bude 34 let. Mohl by patřit k oporám týmu a já bych se jen nechal svést (smích).