Srb musel náhle odjet zpět do Bělehradu, kde se má v nejbližší době podrobit operaci zad. Ani samo vedení klubu netuší, jak dlouho mimo bude tento srbský kouč, kterého se slávou představovalo fanouškům ústeckého basketbalu hned po skončení uplynulé sezony.

Dočasně tak mužstvo povede dvojice nejzkušenějších basketbalistů, Zdeněk Rytíř a Vladimír Hejl. A právě kapitán mužstva Hejl ví, jak bude těžké důkladně se připravit na nadcházející sezonu.

Vladimíre, kouč Nikolič je nemocný. Břemeno trénování je teď na vás. Jak se toho zhostíte?
Naštěstí na to trénování nejsem sám. Každý trénink konzultujeme s Honzou „Bobem“ Šedivým. Trénujeme teď dvoufázově. Ráno máme posilovnu, výběhy do kopců a odpoledne jsme pak na hale. To, co postihlo trenéra, je nepříjemné. Sám netuším, jak moc je to vážné.

Proč vedení povolalo jakožto trenéra na záskok právě vás?
Ač se to nezdá, jsem v klubu nejstarší a nejzkušenější. Ale vše závisí na vedení, zda v co nejbližší době sežene adekvátní náhradu za trenéra Nikoliče.

Jaké s ním byly tréninky? Měl odlišné metody než Dominik Feštr?
Každý kouč má jiné metody. Jeho tréninky byly zaměřené zejména na práci s míčem, takže jsme trávili maximální možný čas driblingem a střelbou na koš.

Jak to vypadá s dvěma mladými Srby, co s vámi přes léto trénovali?
Sám netuším. Momentálně se s námi nezačlenili do přípravy. Vše se odvíjí od nemoci Nikoliče. Měl je tu, jak se říká, pod svými ochrannými křídly. Takže pokud se brzy uzdraví, je pravděpodobné, že tu kluci zůstanou.

Připojil se k vám ještě někdo nový?
Jen naši ústečtí dorostenci Matýs a Kocián.

Jak jste trávil vy tři týdny volna?
Byl jsem upřímně rád, že jsem si mohl konečně odpočinout od basketbalu (smích). Ale léto jsem prožil aktivně, hodně jsem sportoval. Od plavání, tenis až po plážový volejbal. Na dovolené na Moravě jsem si dával do těla výběhy do lesů.

Jaké máte, jakožto nejstarší hráč v týmu Ústí, osobní cíle pro nadcházející sezonu?
Pokud se stanu opět kapitánem, tak bych chtěl být vzorem pro mladší hráče. A to nejen na place, ale i v kabině.

Určitě bude pro tým prioritou dostat se opět do vyřazovacích bojů.
Ano, play off je základ. Budeme chtít co nejvíc vyhrávat.