Na kurtech v portugalském Espinhu to stačilo na celkové 19. místo z dvaceti čtyř dvojic.

„Uhrály jsme jen jediný set, to nás mrzí. Neměly jsme moc štěstí na rozlosování. Základní skupina pro nás byla hodně těžká. Moc nám ani nevyhovovaly podmínky. Vůbec nejsme zvyklé na silný vítr a v Espinhu byly kurty přímo u moře,“ řekla sedmnáctiletá Mádlová.

I přes to, že nejsou obě děvčata specialistkami na plážový volejbal, bojovaly statečně. Mádlová s Kubíčkovou však v základní skupině prohrály všechny své tři zápasy.

„Hned na úvod jsme chytly těžké Rusky. Z nich jsme měly největší respekt, podle toho taky naše hra vypadala. V prvním setu nás přejely, ve druhém jsme se chytly, ale pozdě. Ve druhém utkání jsme podlehly Řekyním v tiebreaku. Sice jsem vybojovaly prví sadu 22:20, ale ony to nechtěly vzdát a ve zkrácené hře nám utekla koncovka. A nakonec v našem posledním duelu s Němkami jsme byly stále o tři, čtyři body pozadu,“ zhodnotila účast na turnaji Michaela Mádlová.

Turnaj pro ní tak skončil již druhý den. „Měly jsme v hlavách, že jsme vůbec poprvé na velkém evropském šampionátu. Většina holek se specializuje pouze na beach, ale my s Míšou jsme hlavně hráčky klasického šestkového volejbalu a plážák máme jen jako doplňkový sport,“ zdůvodnila Mádlová a dodala, že se již teď těší na příští rok, kdy se bude konat mistrovství světa hráček do devatenácti let.

„Po vypadnutí jsme se ještě s Míšou dívaly na zbylé zápasy i na samotné finále s našim přemožitelkami z Ruska. Nabíraly jsme zkušenosti a o volných chvílích jsme relaxovaly v okolí, chodily na pláž, ale moře bylo překvapivě hodně studené.“

Mladá Mádlová se po návratu z Portugalska opět aklimatizuje na antukovou přípravu s juniorkami Českých Budějovic, kde hraje.