„Tam už se bude fyzička prolínat s technikou,“ prozradil staronový kouč Elby Patrik Cerman, jehož tým se bude ve fázi herní přípravy snažit odstranit chyby z předchozí sezony.

„Zaměříme se hlavně na lepší bránění v obranné třetině, rychlejší přechod do útoku a také musíme zlepšit koncovku,“ vyjmenoval Cerman hlavní problémy Elby z loňské sezony. V té se Severočeši už počtvrté v řadě nedokázali probojovat přes čtvrtfinále.

Letos má ale přijít zlom. I proto vedení ústeckého klubu angažovalo na post trenéra zkušeného Patrika Cermana, nejproduktivnějšího hráče v historii extraligy a dřívějšího tahouna Elby v honbě za sedmi mistrovskými tituly či zlatem v Poháru mistrů evropských zemí, jehož úkolem bude vrátit severočeskému týmu zašlou slávu.

„Po té dvouměsíční pauze je na všech hráčích vidět odhodlání. Všichni se na novou sezonu těší, nálada v týmu je pozitivní,“ těší trenéra.

Tým Elby zůstal po loňské sezoně pohromadě, což by mělo být výhodou. „Navíc jsme kousek od uzavření dohody s Honzou Čalounem,“ prozradil Cerman, jehož tým se o víkendu představí na přípravném turnaji v Novém Strašecí. „Letos bude silně obsazený. Kromě pěti extraligových celků se zde představí i tým z Bratislavy,“ říká Cerman.

A jaké ambice budou mít Severočeši? „Žádné. Je to první test, důležité bude si to osahat, stmelit partu a nezranit se,“ má jasno kouč Elby.