Už během své kariéry Pavel Zajíc myslel na zadní vrátka, co bude dělat, až jednou skončí. „Jsem regionální tiskový mluvčí pro plynárenskou společnost,“ uvedl. K této práci se dostal přes tehdejšího generálního ředitele plynáren Romana Budinského.

„Mohl jsem nastoupit na částečný úvazek do plynáren a ještě během sportovní kariéry získávat první pracovní zkušenosti. Určitě musím poděkovat i rodičům, v mládí mě nenechali zahálet a přestože jsem vlastně už od zhruba dvaceti let profesionálně sportoval, dokončil jsem v roce 1994 Vysokou školu chemickou v Pardubicích,“ ře­kl.

Z východočeského města také v roce 1997 přešel do týmů BK Ústí, kde strávil dlouhých osm let. „Z hlediska umístění byla nejlepší sezona v roce 2000, kdy jsme skončili na osmém místě a probojovali se do play off. Pak jsme se v roce 2002 probojovali do Final Four v Českém poháru,“ vzpomíná na asi nejlepší roky ústeckého basketbalu rozehrávač, jenž svou kariéru v Ústí skončil v roce 2005.

V hale na Klíši tenkrát byla taková jména jako Feštr, Houser, Sucharda či Holešovský. „Rád vzpomínám na zápasy se sousedním Děčínem, přestože Děčín byl většinou úspěšnější,“ uznal sportovně.

Po ukončení profesionálního angažmá přešel do týmu Sluneta Ústí, kde dodnes hraje oblastní přebor.

Nyní bydlí Pavel Zajíc s manželkou a dětmi v domku v Sebuzíně. „Devítiletý syn Vojta hraje basket,“ řekl s tím, že chodí na každý jeho zápas a také na 1. ligu basketbalu, která se momentálně v Ústí hraje. V Sebuzíně začal na „stará kolena“ hrát za místní klub 2. třídu ve fotbalu. „Pokud se náhodou odrazí míč od mé hlavy do brány soupeře, spoluhráči na mě hulákají Jenda Koller,“ dodal.