Ústečtí volejbalisté Filip Habr s Milanem Moníkem sice ve skrytu duše pomýšleli na lepší umístění, to jim ale zhatil nepříznivý los ve vyřazovací části turnaje.

„Z devátého místa nemůžeme dělat úspěch, to by byl nesmysl. Pokud není medaile, nedá se o úspěchu vůbec mluvit. Na druhou stranu jsme si před šampionátem řekli, že chceme předvádět hezký volejbal a to se nám povedlo,“ zhodnotil vystoupení ústecké dvojice na turnaji mladý nahrávač SKV Ústí Filip Habr.

Se svým kamarádem Milanem Moníkem už v základní skupině ukázali svou sílu. Postupně porazili pár ze San Marina i Bulharska. V duelu s Rusy si ale vybrali pořádnou dávku smůly.

„Proti Rusům, kteří už za sebou mají i sedmé místo ve světové sérii jsme odehráli výborný zápas. První set jsme vyhráli hladce 21:13, ve druhém jsme nevyužili setbol a prohráli 21:23 a v rozhodujícím tiebreaku se situace opakovala. Opět jsme nevyužili setbol a prohráli jsme 15:17,“ popsal talentovaný mladík volejbalovou bitvu a pokračoval: „Byl to úžasný zápas, bohužel se od něj odvíjel los další fáze a ten nás potopil.“

V prvním kole pavouku prošli Severočeši přes pár z Nizozemska, pak ale narazili na „kamarády“ z Itálie. „Kamarády proto, že je pokaždé pustíme v turnaji dál,“ smál se Habr.

Vysvětloval: „S Italy jsme prohráli v Haagu, pak dvakrát na mistrovství světa a teď znovu. Tentokrát to ale byl náš nejlepší zápas proti nim, hrálo se na centr kurtu v úžasné atmosféře před plnými tribunami,“ popsal Habr životní zážitek.

V posledním vystoupení narazili Ústečané v opravách znovu na Rusy, kterým i podruhé podlehli. „Bylo vidět, že se na nás připravili mnohem lépe. Turnaj pro nás tím zápasem skončil. Pak už jsme jen fandili dívkám Slukové a Kolocové, které to nakonec dotáhly až ke zlatu.“

Habr s Moníkem nastoupili v této věkové kategorii naposledy. „Většina dvojic bude samozřejmě pokračovat i mezi seniory, my jsme se ale s Milanem domluvili, že na mezinárodní scéně končíme. Chci se teď naplno věnovat šestkovému volejbalu a na beach si zajedu jen na český turnaj, v případě, že bude volno,“ dodal na závěr Habr.