Do hry podle všeho opět nezasáhne kapitán Ústí Vladimír Hejl, který stále léčí zraněný prst. „Těšil jsem se strašně na hřiště, je to začátek sezony, na to se těší každý sportovec. Nemohu klukům pomoci,“ mrzí tahouna Ústí Vladimíra Hejla.

Soupeř na domácí rozjezd je jeden z nejtěžších, jaký mohl přijít ústecké družině do cesty. „Na domácí premiéru se opravdu těším. Nečeká nás na začátek lehký soupeř, to si všichni dobře uvědomujeme. Nebude to snadné, ale věřím, že to napodruhé zvládneme,“ prozradil před utkáním kouč Ústí Roman Bednář.

Hosté z Prahy jsou tradičně nebezpeční a mají k dobru nabyté zkušenosti z Mattoni NBL. „Vyšehrad loni sestoupil a bude patřit k silnějším celkům,“ dobře ví kormidelník BK Ústí. Hru Sokolů bude řídit hvězdný Jakub Velenský, který jim před dvěma lety velkou měrou pomohl k cestě mezi elitu. Kvalitu vyšehradského týmu od řeky Vltavy potvrzuje i výsledek z prvního kola, kde si bez sebemenších problémů poradili s rezervou Prostějova.

I přesto si kapitán Vladimír Hejl na první výhru v novém ročníku první ligy věří. „Doufám, že se dostaneme do naší hry a převálcujeme je,“ prohlásil s úsměvem. Sestava, která by měla na sokolíky platit by měla být skoro totožná s chomutovskou výpravou.
¨
Pod košem tak bude operovat dvojice Russell a Fohler, která má výškové dispozice. Z křídel by pod koš měli vnikat Pomikálek, Žampach a hru řídit Thad McFadden.

A na co láká fandy samotný trenér Ústí Roman Bednář? „Na mládí, rychlost, krásu a na týmové pojetí basketbalu.“

Jak se bude mladého týmu dařit v jeho druhém představení se můžete jít podívat v neděli od 17.00 do Sportcentra Sluneta na Klíši.

ZPRAVOVAL Jiří Šlaj