Hlavní podíl na to má nerozlučná dvojice Lenka Floriánová a Klára Janáková, která si dojela pro dvě fantastická třetí místa.

Ze třinácti startujících posádek ústeckého klubu se do finálových jízd probila pětice, na cenné kovy dosáhla jen dvojice skifařek Floriánová – Janáková. „Celý den byl hodně náročný jak po fyzické, tak po psychické stránce. Bylo ošklivo, zima a vytrvale pršelo,“ svěřila se medailistka Klára Janáková.

První cenný kov vybojovaly ústecké závodnice ve dvojskifu lehkých vah. „Daly jsme do toho všechno, v cíli jsem si ani neuvědomovala, že jsme třetí,“ popsala své bezprostřední pocity Janáková.

Druhý zářez na pažbě si připsala ostřílená dvojice na párové čtyřce po boku Zalabákové a litoměřické Ježkové.

„Poprvé jsme na to společně seděli jen jednou, takže to beru jako úspěch. Navíc jsme dotírali na druhou posádku, ale stejně jako na dvojskifu nám to o kousek uteklo,“ řekla Janáková.

Úspěšná veslařka se tímto mistrovským závodem zároveň na čas rozloučila s rodným oddílem TJ Chemička. Na dva roky odchází do silného celku Slavia Praha. „Hlavním důvodem je, abych měla s mojí partnerkou na skifu lehkých vah stejného trenéra a jednotné tréninky,“ okomentovala změnu Janáková.

Z dalších finálových umístění je hodnotné a velmi slibné do budoucna šesté místo Ondřeje Šamse ve skifu dorostenců, který měl nejtěžší postupový klíč, přesto se do finálové jízdy probojoval.

„Páté příčky obsadily ve skifu juniorek Barbora Dlouhá a také osma dorostenek, kde společně s veslařkami Mělníka a Lysé startovaly ústecké Veroniky Kučerová a Štěpánová,“ zhodnotila závěrem Lenka Floriánová.

Výsledky ústeckých závodníků:

Ženy:
Dvojskif lehkých vah: 3. Floriánová, Janáková. Párová čtyřka: 3. Janáková, Floriánová, Zalabáková, Ježková.

Juniorky: Skif: 5. Dlouhá.
Muži: Dorostenci: Skif: 6. Šams.

ZPRACOVAL Jiří Šlaj