Start do měření sil s Jihomoravany byl poznamenán náročným cestováním ústeckých hráčů.

„Je to nepříjemné, první poločas byl vyrovnaný hlavně kvůli našim chybám na obraném doskoku,“ vysvětlil kapitán BK Ústí Vladimír Hejl.

Po dvaceti minutách se ústecká mašina začala pomalu rozjíždět vítězným směrem. „Zlepšili jsme obranu a vyráželi do rychlých protiútoků. Střelecky byl náš výkon rozložený mezi více hráčů a šlo to Thaddovi,“ prozradil Hejl.

Famózní třetí dějství z pohledu ústeckých definitivně zlomilo tuhý odpor Zlína. „Soupeř hrál houževnatě a bojoval až do konce. Několikrát stáhl náš dvacetibodový náskok, ale vše jsme si pohlídali,“ řekl kapitán.

Nebýt výpadků v prvních dvou čtvrtinách a polevení koncentrace, hosté si mohli na sever Čech přivést ještě výraznější výhru.

„To by byl zápas o ničem, kdyby se nám povedl už úvod. Ale víme, že je to v našich možnostech,“ nepochybuje o síle týmu Hejl, který už se po zranění těší zpět do hry.

Zlín – BK Ústí 75:90

Čtvrtiny: 14:19 38:37 54:74.

Nejvíce bodů BK Ústí: McFadden 32, Slunečko 15, Burda 14, Hojdar a Žampach po 8, Bažant 6, Novák, Fohler, Freisleben 2, Jelínek 1.

Trestné hody: 30/14. Trojky: 8.

Sestava BK Ústí: McFadden, Hojdar, Bažant, Jelínek, Fohler, Slunečko, Burda, Kocián, Bažant, Novák, Žampach, Freisleben.

ZPRACOVAL Jiří Šlaj