Tým trenéra Miroslava Malána přivítal na domácí palubovce v severočeském derby libereckou Duklu, které nakonec po velkém boji podlehl 2:3.

Liberečtí volejbalisté, vedeni exústeckým trenérem Michalem Nekolou, v ústeckém Sluneta Sportcentru prokázali své ambice a úvodní dvě sady zápasu ovládli.

Domácí tým ale ani za nepříznivého stavu nic nevzdával a bojoval. Zlepšená hra nakonec přinesla své ovoce, když Ústečané získali po čtyřiadvaceti minutách třetí set 25:19.

Čtvrtá sada zápasu nabídla drama, které přítomní kardiaci jen těžce rozdýchávali. Z výhry 25:23 se nakonec radovali domácí hráči, a tak utkání dospělo až do zkrácené hry.

V tiebreaku měli více štěstí hostující volejbalisté, když zvítězili 15:13 a mohli se tak radovat z již druhého vítězství v letošní sezoně.

Pro svěřence trenéra Malána nedopadla premiéra v letošním ročníku dobře, zvláště ve druhé polovině zápasu ale Ústečané naznačili, že se s nimi v dalších kolech bude muset počítat.

SKV Ústí n. L. - Dukla Liberec 2:3 (-21, -18, 19, 23, -13)

Rozhodčí: Grabovský, Trumpeš. Čas: 135 minut.