„Do finále jsem nastoupil s obrovskou motivací. Zaplaval jsem nejlepší letošní výkon a osobní rekord v krátkých plavkách. Zajímavostí je, že jsem obě stovky rozjížděl stejně na setinu 28,24 vteřiny. Mezičas na stovce jsem měl rychlejší než předchozí závod na padesát metrů,“ hodnotil vydařené představení Petr Bartůněk.

Předchozí závod na padesát metrů se Bartůňkovi nevydařil podle představ. Po startu se dopustil technické chyby, která ho stála lepší umístění než konečné čtrnácté místo. Ani výsledný čas 28,36 vteřiny ho nemohl uspokojit.

„Závod na padesát metrů se mi nepovedl. Po startu jsem udělal obrovskou chybu při výjezdu z vody a ztratil velice mnoho. Po závodech jsme s trenérem Petrem Thielem zůstali na bazénu a zjišťovali, co se vlastně stalo a jak to lze do dalšího dne odstranit. Parádní výsledek na stovce potvrdil, že se nám to povedlo,“ řekl Petr Bartůněk.

Seriál se po závodech v Brazílii a Asii přesunul do Evropy a přilákal na start sedmadvacet mistrů světa. Ústecké plavání reprezentovala na prsařských tratích také Martina Daňková. Ve sprintu na padesát metrů získala šestnácté místo časem 32,66 vteřiny. Na stometrové trati doplavala na 24. místě za 1:13,02. Limit pro blížící se mistrovství Evropy jí zatím odolal.

„Na padesátce jsem zaplavala celkem kvalitní výkon, ale stále to nestačí na limit pro ME. Je potřeba zapracovat na obrátkách, kde mám rezervu. Na stovce je vidět, že mi chybí vytrvalost. To se dalo předpokládat, během studia vysoké školy totiž nezvládám trénovat tak často, jako na gymnáziu,“ řekla Martina Daňková.

ZPRACOVAL Miroslav Vachuta