Se šesti výhrami na kontě tak Sluneta dál bezpečně kraluje celé soutěži.

Letošní premiérové domácí utkání zvládli Ústečané na jedničku. Se soupeř z Mostu si pohráli jako kočka s myší a nakonec se mohli radovat z výhry o 26 bodů!

„Tým z Mostu jsme bez problémů přehráli. Již v poločase byl výsledek jasný, hráli jsme velmi dobře v obraně a kupodivu jsme hosty předčili i v doskocích, přestože jejich dlouzí hráči patří k nejvyšším v soutěži,“ řekl k utkání asistent trenéra Slunety Tomáš Jelínek.

O tři dny později nastoupili basketbalisté Slunety na palubovce Děčína proti místní juniorce a chtěli prodloužit vítěznou sérii už na šest zápasů. To se jim nakonec povedlo, když zvítězili o 11 bodů.

„Byl to dobrý zápas s mladým a ambiciózním soupeřem. Opět jsme hráli dobře v obraně, jen první čtvrtina byla z tohoto pohledu slabší. Dařila se nám střelba, domácí tým jsme přehrávali nápaditou hrou v útoku, kdy všichni hráči, kteří do utkání nastoupili, se zapsali do střelecké tabulky. U domácích naopak zaznamenali body jen hráči základní sestavy. V poslední čtvrtině jsme v pohodě zvládli i vysunutou obranu domácích a většinu útoků úspěšně zakončovali ke konci časového limitu,“ řekl k duelu Jelínek.

Děčín-juniorka – Sluneta Ústí 68:79 (25:27, 39:46, 52:61). Nejvíce bodů: Dlask 21, Unar 12, Malý a Zelený 10 – Zajíc 24, Stavěl 18, Fiala 10, Mrázek 9. Rozhodčí: Výborný st., Neuman. Diváci: 60.

Sluneta Ústí – Baník Most 75:49
(23:15, 47:28, 60:38). Nejvíce bodů: Zajíc 21, Andrenacci a Fiala 9, Stavěl a Bína 8 – Tůma 13, Dobrečevič 10, Plodek 8. Rozhodčí: Výborný st., Havel. Diváci: 50.