Do finále se sice nedostal. Prohrál s Belgičanem Mauroyem. Bronz mu ale neunikl.

Pro samotného karatistu i pro jeho mateřský klub bylo velkou událostí vyhlášení nejlepšího závodníka turnaje, jenž vyhrál právě Hung pyšnící se titulem Top Fighter.

Jak byste hodnotil Northbohemii, na které jste získat tři cenné kovy?
Vždy si kladu velké nároky. Chtěl jsem na domácích závodech získat tři zlaté medaile. Snažil jsem se ze všech sil, ale rozhodčí byli proti. Ale i tak jsem s jedním zlatem a dvěma stříbry spokojen.

Jak vysoko si ceníte ocenění Top Fighter a kdo může tento titul získat?
Cena byla udělena závodníkovi, který předvedl na Northbohemii velmi kvalitní výkony. Nehledě na kategorie. Musel jsem do toho dát všechno. Vůli, chuť bojovat.

Chcete říct, že ocenění může dostat i závodník, jenž skončí na turnaji bez medaile?
Ano. I to je možné, ale většinou jsou odměněni závodníci s alespoň jednou medailí. Já také nebyl třikrát zlatý a ocenění jsem dostal.

Konec roku se blíží. Byl turnaj v Ústí vyvrcholením sezony?
De facto ano. Hodně prestižní byl i Mezinárodní středoevropský turnaj konaný v Plzni. Byl to pro mě velmi náročný šampionát. S ústeckou Northbohemií to jsou dva nejtěžší turnaje sezony. Závodil jsem tam v mužské kategorii Open. A bral jsem bronzovou medaili.

A kategorie Open znamená co?
V této kategorii se soutěží bez rozdílu vah. Já mám 65 kilo a střetávám se tam i s borci, mající přes 80 kilogramů. Kategorie jsou rozděleny do skupin – 60, 67, což je moje kategorie, – 75, 84 a 84 a výš.

Není to handicap, když se utkáte s nějakým pořízkem?
Právě naopak. Tyto nejtěžší váhy jsou pro mě nejlehčí na poražení. Ti chlapy nejsou moc mrštní a dá se do nich dobře bušit. Stejně jako do boxovacího pytle (smích). Je to to samé, jako když se díváte na zápasy K1 v televizi.

Co vás do konce roku ještě čeká?
Vybíráme si kvalitní turnaje. Čeká mě 20. listopadu cesta do Polska na mezinárodní turnaj. Od ledna do června mi pak začíná kolotoč turnajů a zápasů.

Příští rok opět pojedete, jakožto student ústecké univerzity, na akademické hry. Jaký obor na ústecké vysoké škole studujete a co hodláte dělat, až ukončíte studia?
Studuji obor Tělesná výchova a sport. Jsem ve druhém ročníku tříletého bakaláře a potom mě čekají ještě dva roky navazujícího magisterského studia. Až skončím, rád bych pracoval s dětmi a učil je základy karate. Což už vlastně dělám dnes. Chtěl bych se pak věnovat i sportovní výživě pro vrcholové sportovce.