Ti tak po týden staré výhře nad favoritem ze Zlína 3:2 navázali na na dobré výkony z domácího prostředí a nad Českými Budějovicemi zvítězili 3:2. Ústí je s devíti body na 9. místě. České Budějovice klesly po porážce na druhou pozici. První je Zlín.

ZHLÉDNĚTE
FOTOGALERII

Svěřenci Miroslava Malána si tak připsali na své konto třetí vítězství v řadě v domácí hale. Může za to zejména kvalitní blok Marka Beera a bojovný duch, který do týmu za nepříznivého stavu vnesl opět „žolík“ Milan Bican.

Domácí však nezačali moc dobře a první sadu prohráli až v koncovce 22:25. V dresu Jihostroje se na nahrávce objevil bývalý hráč Ústí Michal Sládeček a svými nahrávkami rozebíral domácí obranu.

Druhá sada začala lépe pro domácí, kteří si až do konce udržovali pětibodový náskok.

Po změně stran opět dominovali na síti hosté, proto sáhl ústecký kouč Miroslav Malán po osvědčenému střídání, do hry poslal Milana Bicana. Třetí set však byli v koncovce úspěšnější znovu Jihočeši.

Zápas byl jako na houpačce. Čtvrtá sada přinesla opět zlepšenou hru Ústí, výborné bloky Beera a také bratrský souboj u sítě ústeckého Martina Macha a jeho bratra v barvách Českých Budějovic Radka Macha. Ústí tak po zásluze vyhrálo čtvrtou sadu v poměru 25:17.

Rozhodoval tedy opět tiebreak, v němž byli i tentokrát domácí úspěšnější a za výhru 3:2 si do tabulky připisují další dva body navíc.

Další zápas pro Ústí bude klíčový. V sobotu se představí na hřišti Kladna, finalisty loňského ročníku. Momentálně se potýká v krizi a patří mu poslední příčka.

SKV Ústí nad Labem – VK Jihostroj České Budějovice 3:2

Sety: 22:25, 25:18, 22:25, 25:17, 15:11. Rozhodčí: Pejpal, Labašta, Tůma, Onderčin. Čas: 124 minut. Diváci: 410. Sestava SKV Ústí: Vampola, Moník, Habr, Vodvárka, Mach, Beer, libero Kopáček. Střídali: Mooz, Bican.