„Na utkání už se těšíme, konečně nás po čtrnáctidenní přestávce čeká ostrý zápas. Snad se ta nepříjemná pauza na týmu neprojeví negativně,“ přeje si trenér ústeckého celku Patrik Cerman.

Podle jeho slov dlouhou přestávku hráči Elby využili dle potřeby. „Starší hráči se věnovali tréninku, mladší jsme pustili k zápasu do B týmu, aby nevypadli z herního rytmu,“ vysvětlil Cerman.

Ústecká Elba je ve formě a po čtyřech výhrách v řadě se veze na vlně euforie. „Zrovna jsme se dívali do statistik a takovou sérii už jsme neměli tři sezony. Láká nás možnost ji ještě prodloužit a uděláme pro to maximum. I Most má ale podobnou šňůru, když už pětkrát v řadě neprohrál. Bude to tedy souboj dvou úspěšných týmů a nečeká nás nic jednoduchého,“ uvědomuje si kouč Elby před derby.

„My to jako derby nebereme, Most je tradiční účastník extraligy, navíc je spousta týmů, se kterými jsou zápasy daleko vyhrocenější,“ má jasno Cerman, který bude mít k dispozici kompletní kádr.

A s jakou taktikou půjdou Ústečané do zápasu? „Určitě musíme hrát aktivně a kontrolovat hru. Jedině tak můžeme uspět,“ má před zápasem jasno Cerman.

Uspět na Stadionu mládeže ale budou chtít i hokejbalisté Penta. „Očekávám nervózní utkání. Ústí je nepříjemný soupeř. Podle mě rozhodne disciplína. Nesmíme se nechat zbytečně vylučovat. To umí Ústečané v přesilových hrách potrestat,“ uvědomuje si před zápasem trenér Mostu Oldřich Obrtlík a pokračuje: „S tímhle soupeřem je derby vždycky boj. Ústí je nastartované,“ varuje před aktuální formou domácích.

Naposledy se oba soupeři potkali v loňské čtvrtfinálové sérii. Tehdy zvítězili hráči Mostu 3:2 na zápasy. O motivaci tak budou mít v sobotu od 13.30 hodin hokejbalisté Elby jistě postaráno.

ZPRACOVALI PAVEL PŘIBYL, VÁCLAV VEVERKA